Pirmasis pasimatymas: ar galime prognozuoti?

Pirmasis pasimatymas pripildo mus naujų galimybių nuojautos, tačiau kita vertus - kelia didelių abejonių. Daugelis iš mūsų prisimena susitikimą su nauju pažįstamu, kuris iš pirmo žvilgsnio atrodė nepriekaištingas, tačiau netrukus nuvylė.

Psichologai išskiria keletą požymių, pagal kuriuos galime geriau suprasti, ar žmogus nuoširdus ir pasiruošęs rimtiems santykiams.

Melagingas sąmojis

Pastebėta: esame linkę pasiduoti sąmojį laidančių žmonių kerams. Humoras pakelia nuotaiką, o juokas užkrečia aplinkinius ir sukuria vienybės pojūtį.

Pasak psichoanalitikų, moterys, kurios ruošiasi aklam pasimatymui, labiausiai bijo susidurti su atvirai agresyviu arba neadekvačiu žmogumi. Todėl humorą jos vertina kaip proto požymį, lankstumo pasireiškimą, o saviironiją - kaip garantiją, kad žmogus psichiškai sveikas.

Tačiau psichologų Klaudijos Brumbauch (Claudia Brumbaugh) ir Kriso Freilio (Chris Fraley) tyrimas parodė, kad po gausybe juokelių tikrą veidą dažnai slepia savimi nepasitikintys žmonės, kuriems sunku kurti artimus santykius. "Šmaikštumą jie naudoja tam, kad sukurtų pasitikėjimo iliuziją", - rašo autoriai leidinyje "Journal of Social and Personal Relationships".

"Atkreipkite dėmesį - ar puikus humoro jausmas neatitraukia jūsų dėmesio nuo paties autoriaus, - minėtame žurnale antrina kolegoms ir šeimos psichologė Peg Stryp (Peg Streep). - Savimi pasitikintis žmogus, nusiteikęs rimtiems santykiams, nebus linkęs nuo pirmųjų susitikimų vaidinti vieno aktoriaus spektaklio. Tai priimtina nebent tiems, kurie nori įtikinti save ir partnerį, jog sugeba suartėti."

Ribų pojūtis

Žinoma, susitikinėti su tyleniu nėra labai smagu. Kita vertus, per didelis atvirumas pačioje santykių pradžioje gali būti įspėjamoji raudona vėliavėlė.

"Nepasitikintys savimi žmonės linkę dalytis gausia informacija jau per pirmąjį pasimatymą, - sako P. Stryp. - Toks elgesys dažnai traktuojamas kaip atvirumas ir sąžiningumas, tačiau dažniausiai taip nėra. Atviraujantieji yra nukreipę žvilgsnį į save, o ne į pokalbininką, jiems labiau rūpi jų pačių poreikiai, o ne jūsų pasaulis. Be to, iš prigimties nerimastingi žmonės gali pasirodyti esantys gilūs - jų istorijos mums atrodo dramatiškesnės nei tų, kurie jaučiasi stabilūs ir saugūs. Tačiau taip atrodo tik pažinties pradžioje. Kai tarp dviejų žmonių užsimezga santykiai, šis nuolatinis vidinis partnerio nerimas gali pasirodyti per sudėtingas, kad būtų priimtas."

Parengė Aras MASIULIS

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder