Praktiški patarimai veikliai moteriai

Kai vyras nesišypso, visi supranta, kad jis rimtai nusiteikęs. Kai nesišypso moteris, jos tuoj pat klausiama: "Kas atsitiko?". Tad nieko keista, kad moterys šypsosi ir tada, kai nereikia.

Moterys taip pat yra įpratusios pokalbio metu palenkti galvą į šoną. Šis judesys suprantamas kaip dvejonė arba nenoras prisiimti atsakomybės už savo žodžius - net tada, kai jūs galite galvą guldyti už tai, ką sakote. Tai dar viena vaikystės pamoka, kurią moterys nesąmoningai pritaiko, kai reikia pradėti sunkią kalbą nekategorišku būdu.

Palenkite galvą ne tada, kai sakote ką nors rimta, o tada, kai norite, kad su jumis kalbantis žmogus būtų atviras arba jei norite parodyti suprantanti, kaip pašnekovas jaučiasi. Galvą galima palenkti ir tada, kai stoja nejauki tyla. Tuo tarsi sakoma: "Neskubėkite. Aš klausau jūsų".

Geri drabužiai - investicija į ateitį

Šukuosena ir makiažas yra ryškiausi išvaizdos akcentai. Atsistokite nugara į veidrodį ir greitai atsisukusios pažiūrėkite į veidą. Ką pirmiausiai jame pastebėjote? Būtent toje vietoje tikriausiai reikėtų sumažinti makiažo arba jį paryškinti.

Mary Mitchell straipsnyje "Išvaizda - sėkmės garantija" sako: "Smarkiai supurkšti laku ar želė sutepti plaukai prilygsta sijonui su skeltuku iki tos vietos, iš kur dygsta kojos". Specialistė pataria rinktis švelnesnę, rafinuotesnę šukuoseną, kuri neprikausto dėmesio. "Savo stilių pritaikykite prie savo darbovietės atmosferos, kad ir kokio lygio pareigas eitumėte", - pataria M. Mitchell.

Nori nenori, žmonės atkreipia dėmesį ne tik į jūsų aprangos stilių, bet ir į jos kokybę. Net jei jūsų darbe aprangai neskiriama per daug reikšmės, renkitės šiek tiek geriau nei aplinkiniai. Išlaidas drabužiams laikykite investicija į ateitį. Paskirkite pinigų per metus nusipirkti vienam kitam geram drabužiui. Gerai atrodydama gerai jausitės ir labiau pasitikėsite savimi.

Išsirinkite savo spalvas. Tinkamai pasirinktos spalvos, išryškinančios jūsų išvaizdos pranašumus, turi kur kas daugiau reikšmės, negu jūs galite įsivaizduoti.

Nebrukite kojų po kėde

Dr. Dagas Endriusas (Doug Andrews), Pietų Karolinos universiteto Verslo fakulteto vadovas, sako: "Niekada nesu pastebėjęs, kad vyrai darytų vieną dalyką, kurį daro dauguma moterų: sėdėdamos jos vieną koją pabruka po kėde".

Šitaip sėdinti moteris daro mažos mergaitės įspūdį, o tai nesuderinama su dalykinėmis savybėmis. Ar galite įsivaizduoti taip darant Bilą Geitsą? Gal ši poza ir miela, tačiau nepamirškite, kad ji daro sumišimo ir drovumo įspūdį.

Atminkite, kad posakis "abiem kojomis remtis į žemę" turi ne tik perkeltinę, bet ir tiesioginę reikšmę. Tai labai paprasta. Jei norite, kad į jus žiūrėtų rimtai, sėdėdama abiem pėdomis remkitės į žemę. Laisvesnėje aplinkoje galite užsikelti koją ant kojos.

Dar vienas moterų įprotis - subraukti plaukus už ausų. Trumpai pagalvokite, kokia žmonių grupė žaidžia su savo plaukais. Jūs teisi: paaugliai. Instinktyviai atmetinėdama už ausų plaukus atrodote nelabai subrendusi. Gražinimasis kitų akyse pabrėžia jūsų moteriškumą ir atitraukia dėmesį nuo dalykinių savybių, kurios kelia pasitikėjimą jumis kaip specialiste. Visiems matant nesišukuokite ir nesidažykite lūpų. Eikite to daryti į tualetą.

Rankas laikykite ant stalo

Sėdėti prie pasitarimų stalo - visai kas kita nei prie pietų stalo. Jūs neturite paklusti vaikystėje įkaltai taisyklei, draudžiančiai ramstyti stalą alkūnėmis. Pažiūrėkite, kaip elgiasi savimi pasitikintys vyrai: kalbėdami jie visada palinksta į priekį remdamiesi į stalą alkūnėmis ir rankomis. Įdėmiai klausydami - pasiremia ranka smakrą. O moterys?

Moterys daro taip, kaip yra išmokytos: kukliai sėdi pasidėjusios rankas ant kelių po stalu. Tai pribloškiantis skirtumas.

Per pasitarimus truputį pasilenkite į priekį ir padėkite dilbius ant stalo. Tuomet atrodysite dalyvaujanti diskusijoje ir turėsite puikią progą gestikuliuoti, jei prireiks.

Kai per susirinkimą aptarinėjate kokį nors klausimą, atsisėskite kuo arčiau įtakingiausio žmogaus. Dėl nepaaiškinamų priežasčių žmogus savo galią tarsi perduoda esantiems šalia. Tai ženklas, kad nebijote galios.

Nebijokite atsisėsti pailgo ar ovalaus stalo gale. Iš čia jūs puikiai matysite kitus ir kiti puikiai matys jus.

Aksesuarai kalba už jus

Aksesuarai gali būti puikūs jūsų pagalbininkai, bet ir pikčiausi priešai. Apgalvotai pasirinkti aksesuarai suteikia stilingumo ir individualumo gana konservatyviai dalykinei aprangai. Jais galima perduoti tokią informaciją, kurios neperduos jūsų žodžiai. Tačiau netinkami, per gausūs aksesuarai silpnina pasitikėjimą jumis. Aksesuarai - tai tam tikras pareiškimas. Pagalvokite, ką jūs norėtumėte jais pareikšti.

Darbe nesipuoškite ilgais kadaruojančiais auskarais. Aksesuarus derinkite ne tik prie drabužių, bet ir prie savo dienotvarkės. Įnoringa segė tiks bendraujant su kolegomis, tačiau trikdys dėmesį per dalykinį pasitarimą. Padarykite tą patį kaip ir dėl makiažo: atsistokite nugara į veidrodį ir greitai atsigręžkite...

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder