Talentas viską komplikuoti

Talentas viską komplikuoti

Nuo paprasčiausių kasdienių darbų iki grandiozinių planų rytojui - viskas pasidaro nepaprastai sudėtinga, kai žmogus įstringa smulkmenose. Kas iš tikro slepiasi po nesugebėjimu į gyvenimą žiūrėti paprasčiau?

"Viena problema keičia kitą, kita - trečią, ir taip be galo be krašto. Tikra katastrofų grandinė!" Taip mąstantys žmonės amžinai apsikrovę darbais, reikalais, viską bando kontroliuoti, bet kurią situaciją detaliai analizuoja ir stengiasi numatyti pasekmes. Jie nepalieka vietos nė menkiausiam atsitiktinumui, jų tikslas - išvengti nenumatytų trukdžių ir visada išlikti visapusiškai nepriekaištingiems.

Psichoanalitikai tokį elgesį sieja su perfekcionizmu - tobulumo siekimu, kurio, pasak jų, išmokstama vaikystėje, kai vaikas suvokia, jog elgdamasis nepriekaištingai pamalonins tėvus ir taip įgaus įtakos jų sprendimams.

Išsiskyrimo baimė

"Polinkis viską komplikuoti byloja esant tokią psichologinę problemą, kurią psichoanalitikai vadina "baigties baime", - žurnale "Psychologies" rašo Lora Li (Laura Lille). - Bet kurios veiklos arba santykių pabaiga žmogui asocijuojasi su vienatve, tuštuma ir netgi mirtimi. Žmogus nerimauja, nuolat ieško (ir randa) ką pataisyti savo darbe ir daro viską, kad atitolintų nepakeliamą išsiskyrimą su savo triūso vaisiais, kai teks konstatuoti: "Viskas. Baigta."

Tokio nerimastingumo priežastis specialistai sieja su pirmuoju išsiskyrimo potyriu vaikystėje. Iki tam tikro laiko vaikas jaučiasi susiliejęs su motina, ir netgi neilgas atotrūkis nuo jos jį žeidžia. Jeigu dėl kokių nors priežasčių tokios situacijos nebuvo reikiamai užbaigtos - t. y. neištirpo susitikimo džiaugsme, švelnumo ir meilės glėbyje, nepaaiškinamas nerimas žmogų gali lydėti visą likusį gyvenimą.

Likti vaiku

Psichologai taip pat pastebėjo, kad polinkį komplikuoti ir panikuoti turi žmonės, kurie tėvų nebuvo paruošti įveikti sunkumų: šie juos pernelyg lepino ir globojo, tenkino visus įgeidžius. Užaugus jiems vien mintis apie galimus sunkumus iš karto sukelia begalinę samprotavimų bei audringų išgyvenimų grandinę.

Ką daryti?

1. Jei skęstate darbuose, ranguokite juos pagal svarbą ir nustatykite aiškius atlikimo terminus. Turėdami po ranka grafiką, mažiau panikuosite.

2. Surūšiuokite smulkmenas. Kad susikoncentruotumėte ties tuo, kas svarbiausia, pradėkite nuo smulkmenų. Suskirstykite jas pagal rūšis, paskui rūšis sujunkite į didesnes kategorijas. Jas vėl sudėliokite į grupes. Galiausiai turėsite tik nedidelį užduočių rinkinuką.

3. Atpalaiduokite raumenis. Kuo labiau jūs blaškotės, tuo daugiau energijos prarandate. Kad nepavargtumėte be reikalo, išmokite atpalaiduoti kūną ir nuraminti emocijas. Tam yra įvairių pratimų, vieni iš paprasčiausių - keletą kartų giliai įkvėpti ir iškvėpti arba mintimis paklaidžioti po maloniausias pasaulio vietas.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder