Pasirodė, kad didelė dalis tarnautojų patiria psichologinį spaudimą, įžeidinėjimus ne tik iš klientų, bet ir iš savivaldybės vadovų, tarybos narių.
Pasak savivaldybės vyriausiosios gydytojos L. Kaveckienės, į anketas atsakė beveik visi jas gavę tarnautojai, kurių dalis nepabijojo ant jų ir pasirašyti. Tačiau buvo ir tokių, kurie vengė pačiai gydytojai paduoti anketą - perduodavo per kitus ar prakišdavo pro kabineto durų apačią.
Tik 34 proc. apklaustųjų pažymėjo, jog dirba geroje fizinėje aplinkoje (nėra triukšmo, patalpos šiltos ir gerai vėdinamos), o 10 proc. nurodė dirbantys šaltose ir blogai vėdinamose patalpose.
Apklausos metu vyko intensyvus patalpų remontas, bet darbuotojams nebuvo paaiškinta, kada šie darbai baigsis, nebuvo aptartos pablogėjusios darbo sąlygos remonto metu. Net 34 proc. apklaustųjų nurodė, kad nuolat patiria psichologinį spaudimą, įžeidinėjimus ir net grąsinimus iš klientų, 22 proc. prisipažino patiriantys psichologinį spaudimą, įžeidinėjimus iš savivaldybės vadovų, tarybos narių.
Tarnautojai mano, kad jų pastangos nepagrįstai menkinamos, jie viešai pavadinami net vagimis ir nevykėliais.
Visai neatsižvelgiama į aplinkybes, sutrukdžiusias atlikti darbą. Su užduotimis nesusitvarkiusiam darbuotojui neretai pasakoma "Džiaukis dar, kad turi darbą". Savivaldybės tarnautojai skundėsi, jog tarybos nariai aiškiai nesuformuluoja užduočių, kurių neatlikus, pasipila kaltinimų srautas.
Kad Savivaldybėje geri darbuotojų tarpusavio santykiai nurodė 66 proc. apklaustųjų. 24 proc. nurodė kad tokie santykiai geri tik tarp skyriaus darbuotojų, o kai kurie tarpusavio santykius pavadino piktdžiugiškais.
Tarnautojai pripažino, kad savivaldybėje jaučiama baimė "išsišokti".
Geriausia taktika - tylėti, lyg vandens į burną prisisėmus.
Tuomet niekam neužkliūsi, būsi geras. Iš apklaustųjų 28 proc. darbuotojų nurodė, kad jų santykiai su įvairių lygių vadovais yra įtempti ir iškreipti. Jie jaučia nuolatinę baimę, nepasitikėjimą.
Kad nėra tarpusavio paramos ir pagarbos nurodė 26 proc. darbuotojų.
Darbuotojams nepaaiškinami pokyčiai, vykstantys jų darbe, tik iš dalies atsižvelgiama į individualius tarnautojų skirtumus (40 proc.). Kad darbo krūvis neatitinka jų sugebėjimų nurodė 24 proc. apklaustųjų, o 26 proc. mano, kad dėl didelio darbo krūvio negali tinkamai atlikti savo pareigų. Net 52 proc. tarnautojų nurodė, kad tik kartais atsižvelgiama į jų nuomonę, kaip turi būti atliekamas darbas. Į klausimą, ar darbuotojams suteikiama socialinė parama neigiamai atsakė 42 proc., iš dalies - 36 proc. apklaustųjų.
Savivaldybės vyriausioji gydytoja L. Kaveckienė, susumavusi anketinės apklausos rezultatus, padarė išvadą, kad rajono savivaldybės darbuotojai patiria stresą darbe.
Pagrindinės streso priežastys yra netinkama fizinė darbo aplinka, patiriamas psichologinis spaudimas, įžeidinėjimai iš klientų, vadovų bei tarybos narių.
Gydytoja ketina su šios apklausos rezultatais supažindinti ir naujai išrinktos savivaldybės tarybos narius.
Rašyti komentarą