Bus pagerbtas Leonidas Donskis

Bus pagerbtas Leonidas Donskis

Sekmadienį a.a. Leonido Donskio atminimas bus pagerbtas Butrimonyse, pagrindinėje žydų masinių žudynių vietoje. L. Donskis yra sakęs, kad jaučia moralinę pareigą ten kadišą (maldą) sukalbėti su žydais. Sekmadienį kadišą atliks operos solistas Rafailas Karpis.

Antrojo pasaulinio karo metais Butrimonyse buvo sušaudyta apie 2 000 ten gyvenusių žydų, išsigelbėjo vos vienuolika, vienas iš jų - Leonido tėvas. Būtent šioje istorinėje vietoje dvi organizacijos - "Šiaurės Jeruzalė" ir fondas "Malat memory foundation" - kviečia pagerbti čia žuvusiųjų ir L. Donskio atminimus.

"Vykdydami Leonido norą, pagerbsime visus čia nužudytus žydus. Planuojame ne religines apeigas, bet humanistinio pobūdžio renginį, kurio turinys, būdamas meninis, neprivalo tilpti į įprastinius rėmus. Kaip ir Leonido tautinė savimonė - nestandartinė ir dėl to sunkiau suvokiama. Kadišas skambės jo nužudytų protėvių garbei - tokia buvo jo svajonė, o tuo pačiu, deja, ir jo paties atminimui", - sako "Šiaurės Jeruzalės" vadovė Anna Avidan.

Operos solistas R. Karpis maldą atliks muzikos kalba - Butrimonyse skambės Moriso Ravelio kūrinys "Kadiš". "Muzikos kalbą supranta visi, todėl ir pasirinkome tokią maldos formą. Leonidas buvo nepaprastas žmogus, vien žinojimas, kad jis yra - atnešdavo ramybės jausmą", - sako su L. Donskiu draugavęs žinomas operos solistas.

Į renginį atvyks ir vos kelių išsigelbėjusių žydų palikuonys, vienas iš jų PAR litvakas Michaelis Solomonas Recas (Michael Solomon Pertz), Butrimonyse buvo nužudyti jo senelė ir dėdė iš tėvo pusės.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder