Išleistuvių tradicijos nepajudinamos. Kaip ir jų kaina

Išleistuvių tradicijos nepajudinamos. Kaip ir jų kaina

Liepa Lietuvoje - abiturientų išleistuvių metas. Ir ne tik Holivudo filmuose jos - viena svarbiausių dienų gyvenime, realybėje taip pat. „Vakaro žinios“ domėjosi, ar įmanoma įsimintinas išleistuves surengti sunkmečio sąlygomis.

Abiturientės per išleistuves nori būti gražios kaip princesės. O tai kainuoja.

Pinigų reikia daug

Vilniaus Antakalnio vidurinės mokyklos direktorė Vita Kirkilienė pasakojo, kad ši mokykla turi senas išleistuvių tradicijas, kurių laikosi visos abiturientų laidos. Pastarieji metai, pažymėti sunkmečio, jų beveik nepakoregavo.

„Ir šįmet bus sakomos iškilmingos kalbos, įteikiamos padėkos, dovanos. Kiekvienais metais skamba Lietuvos Respublikos ir mokyklos himnai. Šokame mokyklinį valsą“, - vardijo mokyklos direktorė.

Už oficialiąją dalį abiturientams kišenių kratyti neprireikia - viską apmoka mokykla ir jos rėmėjai. O štai vakarinė dalis metai iš metų abiturientams atsieina mažiausiai 200 litų.

„Šiais metais švęsime dideliame klube. Kiekvienam moksleiviui vakaras kainuos 200 litų, o svečiams, tai yra tėveliams, kitiems šeimos nariams, draugams, nuo 150 iki 100 litų. Tokios tradicijos, tad kiekvienais metais sumos svyruoja labai nedaug“, - tikino V.Kirkilienė.

Nuošalyje nepalieka

Nors pinigų suma, kurios reikia išleistuvėms, net per krizę nesumenko, Antakalnio mokykloje pastaraisiais metais atsirado nauja tradicija. Tie iškilmių dalyviai, kurių finansinė padėtis geresnė, pasirūpina, kad nė vienas abiturientas neliktų nuošalyje. 200 litų už vieną vakarą toli gražu ne visiems įkandama. O ką jau kalbėti apie pasiruošimą - šukuosenas, apdarus, gėles, papildomas pramogas.

„Galimas išleistuvių išlaidas aptariame iš anksto, ir jeigu abiturientas nori, bet negali sau leisti dalyvauti išleistuvėse - jis tikrai nelieka nuošalyje. Tuomet išlaidas padengia tėveliai, rėmėjai, klasės auklėtojai. Pinigai neturėtų būti kliūtis dalyvauti tokioje šventėje“, - įsitikinusi mokyklos vadovė.

Grįžo pompastika

Kitų mokyklų atstovai pažymi, kad kelerius metus buvusios nuosaikesnės ir pigesnės išleistuvės vėl kelia galvą.

Vilniaus rajono Rudaminos „Ryto“ gimnazijos išleistuvės šiais metais gerokai patuštins moksleivių, o tiksliau, tėvų kišenes. Šioje mokykloje išleistuvių vakaro kaina - 250 litų, nors pernai ją baigę jaunuoliai tenkinosi gerokai mažesne suma. Šiųmetė abiturientė Erika Babnytė neslėpė, kad buvo ir tokių, kurie vienam vakarui skirti 250 litų sau leisti negalėjo.

„Kalbėjome su bendraklasiais ir siūlėme jiems padengti išlaidas bendromis jėgomis, tačiau dauguma jų kuklinosi. Tad mūsų išleistuvėse iš 40 abiturientų dalyvaus 27, taip pat 16 tėvų, kurie už vakarą mokės mažiau - po 100 litų, bei 13 mokytojų. Pedagogai už šį vakarą nemoka - jų dalyvavimą padengia abiturientai“, - aiškino E.Babnytė.

Vos ne vestuvės

„Išleistuvės man - trankus mokyklinio gyvenimo pabaigos akordas ir naujo gyvenimo pradžia“, - priežastį, kodėl ji palaikė tuos bendramokslius, kurie norėjo ištaigingų išleistuvių, įvardijo Erika.

Merginai, kuri nori šią dieną atrodyti gražiai, bet ne per daug išsipusčiusi, anot Erikos, reikia apie 900 litų. Maždaug tiek ji ir ketina išleisti naujai suknelei, batams, aksesuarams, gėlėms.

Lietuvoje išleistuvės nėra tokios svarbios kaip Amerikos visuomenėje, tačiau kiekvienas abiturientas nori, kad 12 metų laukta diena būtų tobula. O tobulybė lietuviškose išleistuvėse atsieina kone 1000 litų.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder