Jaunieji lyderiai sutelks miestiečius padėti kurtiesiems

Jaunieji lyderiai sutelks miestiečius padėti kurtiesiems

Rytoj klaipėdiečiai kviečiami į teatralizuotą paramos koncertą "Per kurčias akis", skirtą paremti klausos negalią turinčius jaunuolius, atkreipti visuomenės dėmesį į jų problemas ir skatinti toleranciją.

Metus gyvuojantis Klaipėdos jaunųjų lyderių "Interact" klubas "Į žvaigždes"("Ad-Astra") jau įvykdė ne vieną kilnią pilietinę akciją, daugiausia dėmesio skyrė savo bendraamžiams. Vienas svarbiausių klubo narių inicijuotų projektų - "Per kurčias akis", skirtas pagerinti Klaipėdos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos ugdytinių mokymąsi, motyvaciją bei savijautą. Į projektą buvo stengiamasi įtraukti moksleivius, socialinius pedagogus, psichologus, vaikų teisių gynėjus ir nevyriausybines organizacijas.

Vykdyti projektą "Per kurčias akis" pasirinkta todėl, kad kiti rotariečiai teikia pagalbą regėjimo, protinę ir judėjimo negalią turintiems, sergantiems tuberkulioze žmonėms, vaikų globos namams.

Siekta sumažinti kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų socialinę atskirtį, padėti, kad jie galėtų geriau girdėti, mokytis, išmokti girdinčiųjų kalbą, ir padėti integruotis į visuomenę. Jaunieji rotariečiai net pramoko kurčiųjų gestų kalbos, susibičiuliavo su Klaipėdos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos ugdytiniais.

Bet svarbiausia užduotis lyderiams buvo pakeisti prastus kurčiųjų draugų klausos aparatus ir, įvairių akcijų metu suradus rėmėjų, padovanoti danišką FM sistemą, susidedančią iš vieno siųstuvo ir aštuonių imtuvų, kuri padeda aiškiau girdėti žmogaus balsą ir slopina kitus trukdžius bei triukšmus. Belaidė sistema bus naudojama kartu su klausos aparatais dirbant mokytojui ir aštuoniems mokiniams. Ši sistema liks kelioms mokinių kartoms.

Be to, buvo surengta grožinės literatūros rinkimo akcija, žmonės dovanojo enciklopedijas, poezijos bei prozos knygas.

Pagrindinio atviro renginio, vyksiančio penktadienį 19 val. Klaipėdos koncertų salėje, metu su žiūrovais bus pasidalinta išsamia informacija apie kurčiųjų vaikų gyvenimą: kaip jie jaučiasi mokykloje, mieste, namuose su girdinčiais tėvais. Bus rodomi trys filmai: "Išgirsk. Pajausk. Pamatyk."

Renginio metu nemokamai koncertuos Inga Valinskienė, Andrius Rimiškis, Laura Remeikienė, Rosita Paulauskaitė, grupė "Kvinta" ir kiti atlikėjai.

Tikimasi, jog susirinkusieji paaukos kurtiesiems po 50 litų.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder