Klaipėdoje - stovykla akliems ir silpnaregiams vaikams

Klaipėdoje - stovykla akliems ir silpnaregiams vaikams

Lietuvos akliems ir silpnaregiams vaikams kaimo turizmo sodyboje netoli Klaipėdos atidaryta vasaros stovykla. . Savanoriškas žmonių būrys įgyvendindami socialinį projektą „Pažinimo džiaugsmas“, atvėrė galimybę vaikams su regėjimo negalia patirti nuostabias vasaros akimirkas ir pasidžiaugti atostogomis.

Jau antrus metus iš eilės Klaipėdos senamiesčio ROTARY klubas, Klaipėdos regos ugdymo centras ir VŠĮ Klaipėdos ir Telšių regionų aklųjų centras vykdo vaikų su regėjimo negalia projektą „Pažinimo džiaugsmas“. Šiais metais buvo nuspręsta suburti vaikus turinčius regėjimo negalią ne tik iš Klaipėdos, bet iš visos Lietuvos.

„Stovykloje vaikai mokosi pasitikėti savimi, patirti pažinimo džiaugsmą, kurti ir tobulėti. Atsižvelgiant į pačių vaikų pageidavimus, sudaryta speciali programa, leidžianti atsiskleisti vaikų talentams ir jų pomėgiams“,- teigia Klaipėdos regos ugdymo centro direktorė Laimutė Baranauskienė.

Stovyklos organizuojamų ekskursijų metu vaikai pirmą kartą atsistojo ant pačiūžų ir mokėsi čiuožinėti ledo arenoje, lankėsi ir smaguriavo „Baltosios varnelės“ ledų, ir vaikščios po „DFDS Seaways” keltą ir Klaipėdos Švyturio arenos erdves.

Organizatorių teigimu, nepamiršti ir vaikų tėveliai, kuriems organizuojamos psichologinės grupės ir pristatomos sėkmės istorijos iš aklųjų gyvenimo.

„Daugeliui pasisėdėjimas prie laužo, lakstymas basomis po rasojančią žolę ar meškerės laikymas yra ne kartą patirti dalykai. Tačiau tai, kas regintiems yra lengvai pasiekiama ir savaime suprantama, vaikams su regėjimo negalia gali taip ir likti nepažintu pasauliu. Todėl vaikams reikia tokių stovyklų, nes čia galima pažinti tokį pasaulį, kokį matome mes, regintieji“ – teigia Klaipėdos senamiesčio Rotary narė ir aklųjų bendruomenei žinoma Eglė Jokužytė.

Šiuo projektu siekiama skatinti aklų ir silpnaregių vaikų socialinę integraciją, padėti jiems įveikti mokymosi sunkumus, keisti stereotipinį visuomenės požiūrį į aklųjų ir silpnaregių integraciją į mokyklas, universitetus ar darbo rinką.

Lietuvoje nėra vaikams su regėjimo negalią stovyklų. Juk šie vaikai tokie patys kaip ir visi.

Tad su dideliu noru prisidėti prie vaikų džiaugsmo ir įgyvendinti šią gražią idėją padėjo nemažai verslininkų.  Klaipėdos senamiesčio Rotary klubo prezidentas Andrius Barniškis jau dabar kuria planus apie kitos vasaros stovyklą, į kurią norima sukviesti dar daugiau vaikučių.

Tikimasi, kad šie vaikučiai tikrai patirs pažinimo džiaugsmą ir šių vasaros atostogų įspudžiai paliks ilgam jų prisiminimuose.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder