Kviečia jungtis prie iniciatyvos "Stiprūs kartu"

Kviečia jungtis prie iniciatyvos "Stiprūs kartu"

Nacionalinis savanorių koordinavimo centras, reaguodamas į epidemiologinę situaciją šalyje ir griežtas karantino sąlygas, nuo trečiadienio atnaujino savo veiklą. "Stiprūs kartu" su daugiau nei 4 tūkst. savanorių vėl yra pasiruošę padėti visiems, kam itin reikia pagalbos.

Pirmosios COVID-19 bangos metu Lietuvoje aktyviai veikė savanoriai, padedantys koronavirusu sergantiems ar saviizoliacijoje esantiems asmenims. O atėjus antrajai bangai, "Stiprūs kartu" nusprendė iš dalies pakeisti savanorių pagalbos principą.

Nuo šiol kiekvienam senoliui ar kitam pagalbos prašančiam asmeniui bus skirtas vienas savanoris, kuris pagal poreikį juo rūpinsis visą laikotarpį. Toks tvarus ryšys "žmogus - žmogui" bus daug natūralesnis ir tam, kuriam reikia pagalbos, ir tam, kuris pagalbą gali suteikti.

"Per kelias dienas jau sulaukėme šimtų savanorių iš Klaipėdos regiono ir kelių pagalbos prašymų. Dažniausiai tai yra vyresnio amžiaus žmonės, sergantys lėtinėmis ligomis arba saugantys save ir bijantys išeiti į lauką", - "Vakarų ekspresui" komentavo Šaulių sąjungos Pelėdų būrio vadas Edmundas Jakilaitis.

"Stiprūs kartu" su savanorių komanda grįžta padėti tiems, kam to labiausiai reikia ir kviečia žmones nebijoti kreiptis, jei reikia pagalbos. Klaipėdos apskrityje užsiregistravusių savanorių šiuo metu yra daugiau nei 300.

"Šiuo metu orientuojamės į dviejų rūšių paslaugas: nuperkame maisto produktų arba vaistų. Atkreipiu dėmesį, kad savanoriai gali nupirkti tik receptinius vaistus, o jei žmogui reikia ir nereceptinių, prašome, kad žmogus paskambintų savo šeimos gydytojui ir paprašytų recepto net ir nereceptiniams vaistams. Taip darome todėl, kad žmonės neužsiimtų savigyda", - pasakojo E. Jakilaitis.

Iniciatyva "Stiprūs kartu" už nupirktus maisto produktus ar vaistus skatina atsiskaityti elektroniniu būdu, tačiau jei tokios galimybės žmogus neturi, informuojama, kada savanoris atvyks ir prašoma palikti grynuosius pinigus prie namų durų. Visa pagalba, pasak E. Jakilaičio, žmonėms yra suteikiama nekontaktiniu būdu.

Kaip ir pirmosios COVID-19 bangos metu, taip ir dabar "Stiprūs kartu" didžiausią dėmesį skiria saugumui, tad visi savanoriai yra supažindinami su saugaus elgesio instrukcijomis, taip pat turi visas reikalingas apsaugos priemones ir savanoriams periodiškai yra atliekami COVID-19 testai.

"Stiprūs kartu" projekto nemokamu pagalbos numeriu 1827 galima kreiptis nuo 10 iki 17 valandos.

Jei jums reikia savanorių pagalbos arba patys norite tapti savanoriu, registruokitės internetiniame projekto puslapyje www.stipruskartu.lt.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder