Melnragėje - tarmių projekto finalas

Melnragėje - tarmių projekto finalas

Gana šiltą rudens vakarą rinkomės Melnragėje įsikūrusiame Vaikų laisvalaikio centre susitikti su bendruomene. Maloniai buvome nustebinti žiūrovų gausumu. Tai - žmonės, neabejingi tarmėms, žinantys jų reikšmę ir turintys norą išsaugoti kitoms kartoms, trokštantys jas prisiminti, pasikartoti.

Folkloro klubas "Šeimyna" visus šiuos metus nešė klaipėdiečiams tarmišką žodį. Jie Melnragėje užbaigė Pagyvenusių žmonių asociacijos projektą "Tarmės -Lietuvos turtas, saugokime jas žodyje, dainoje ir širdyje".

Renginiai buvo bendruomenių sutikti nuoširdžiai, nes žmonėms priminė jų senelių, tėvų kalbą, kažką artimą, kas pasimiršta darbų verpete. Kai išgirsti aukštaitišką dainą, žemaitišką šneką, dzūkelio pokštus ir suvalkiečio melodingą kalbą, kyla nenusakomas jausmas, kviečiantis sugrįžti prie ištakų.

Vakaro svečias Klaipėdos universiteto Lietuvių kalbos katedros docentas Vytautas Sirtautas per humoristinę prizmę papasakojo apie tarmių kilmes, kiekvienos vietovės žmonių mėginimą jas savintis, papildyti, įnešant savo spalvų.

Garbingas senjoras S. Vaitiekūnas paskaitė ištraukas iš savo knygos, parašytos tik Kupiškio krašte išsaugota tarme.

Tarp žiūrovų sutikome ir dzūkaitę, kuri labai vaizdingai papasakojo savo istoriją, suvalkietį, šišioniškį ir kitus.

Ne tik žodžiu buvo kalbama apie tarmes, bet panaudota senoviniai šokiai, parodyta, kaip šoko senoliai, pakviesti žiūrovai prisiminti nesudėtingus žingsnelius, grojant kapelai. Aktyviausi buvo apdovanoti saldžiomis dovanėlėmis, gėlėmis.

Esame dėkingi Vaikų laisvalaikio centro direktorei Jolantai Budrienei. Tik įžengus salėn, patenki į jaukią, šiltą aplinką, darbuotojai svetingi, šypsosi. Štai kodėl Melnragės bendruomenės žmonės taip aktyviai dalyvauja renginiuose.

Vakaro pabaigoje neliko griežtos ribos tarp atlikėjų bei žiūrovų - visi žaidė žaidimus, trypė senovinius šokius. Liko laukti naujų susitikimų.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder