Nauji studentų pažymėjimai - be integruoto elektroninio bilieto

Nauji studentų pažymėjimai - be integruoto elektroninio bilieto

Šviežiai iškepti studentai Klaipėdoje neturi galimybės naudotis technologijų pasiekimais - jiems išduotuose studentų pažymėjimuose neįmanoma integruoti viešojo transporto elektroninio bilieto.

Nepatenkinti tokia tvarka studentų aktyvistai kreipėsi į Klaipėdos miesto merą Vytautą Grubliauską, kad jis padėtų išspręsti šią problemą.

"Ir Vilniuje, ir Kaune studentai naudojasi šiais patogumais, tik klaipėdiečiai nuskriausti, o juk čia studijuojančiųjų - kone 5 tūkstančiai. Reikia pripažinti, kad nepatogumas yra tik tas, kad piniginėje reikia nešiotis daugiau kortelių, nes studento pažymėjimas ir elektroninis bilietas negali būti vienoje. Bet, sutikite, tai yra nepatogu", - merui aiškino Lietuvos studentų sąjungos atstovai.

Pasak jų, jie patys bandė aiškintis, kur šuo pakastas, ir suprato, kad tai susiję su nemažais kaštais, mat reikia perprogramuoti elektroninę sistemą.

"Kaip suprantu, teoriškai galimybė pasinaudoti studentams priklausančiomis nuolaidomis yra, tik pats būdas nėra šiuolaikiškas. Aš manau, kad tai tik laiko klausimas ir viskas turėtų išsispręsti. Kita vertus, geriau šiek tiek palaukti ir sukurti sistemą, kurios nebereikėtų tobulinti", - išsiaiškinti, kaip būtų galima greičiau išspręsti susiklosčiusią situaciją, studentams žadėjo meras.

Pasak VšĮ "Klaipėdos keleivinis transportas" vadovo Gintaro Neniškio, dėl šio nepatogumo kalti vilniečiai, kurie nesilaikė tarp trijų didžiųjų Lietuvos miestų sutartos kortelių struktūros ir ją savavališkai pakeitė.

"Vilnius, Kaunas ir Klaipėda turi bendrą projektą - toje pačioje kortelėje integruoti ir studento pažymėjimą, ir el. bilietą. Tačiau vilniečiai nuo šių metų rugsėjo pakeitė kortelės struktūrą nesilaikydami bendro susitarimo, tad dabar mūsų įranga tų kortelių paprasčiausiai neatpažįsta", - paaiškino G. Neniškis.

Jo žiniomis, Klaipėdos savivaldybė jau kreipėsi į Vilniaus savivaldybę, kad būtų atstatyta senoji kortelės struktūra. Esą dabar vyksta derybos.

"Kadangi bendrovė "Susisiekimo paslaugos" nesužiūrėjo, kad bendrovė, atlikusi programavimo paslaugas, laikytųsi susitarimo tarp trijų Lietuvos miestų, matyt, jie ir turės patys kompensuoti kortelės perprogramavimo kaštus", - svarstė G. Neniškis.

Kada visa tai įvyks, jis nesiryžo prognozuoti, tik priminė, kad su šiuo nepatogumu susidūrė šiemet naujus studento pažymėjimus išsiėmę jaunuoliai. Ankstesniais metais pažymėjimus gavę studentai esą nepatiria jokių trikdžių.

Primename, kad nuo spalio 1 d. Klaipėdoje studijuojantys studentai vėl turi galimybę naudotis viešojo transporto elektroniniu bilietu, kuris integruotas tarptautiniame studento pažymėjime ISIC.

Klaipėdos viešojo transporto el. bilietas, integruotas ISIC studento pažymėjimo kortelėje, sėkmingai veikė nuo pat elektroninio bilieto sistemos diegimo pradžios 2008 metais. Vėliau, keičiantis el. bilieto sistemai, bediegiant atnaujinimus, elektroninio bilieto naudojimas ISIC pažymėjime laikinai buvo sustabdytas.

Studentai savo ISIC pažymėjime esantį Klaipėdos el. bilietą gali papildyti vienkartiniais bei terminuotaisiais bilietais ir naudoti viešajame transporte.

Tarptautinis studento pažymėjimas išduodamas nuolatinių studijų studentams, pateikus studento statusą įrodančius dokumentus.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder