Neįgaliesiems - vaikų globos namų dalis?

Neįgaliesiems - vaikų globos namų dalis?

Neįgaliųjų centras "Klaipėdos lakštutė" pageidauja darbuotis nenaudojamose ir žymiai didesnėse vaikų globos namams "Smiltelė" priklausančiose patalpose. Ar tą jiems leisti daryti, vakar išvažiuojamojo posėdžio metu sprendė miesto Tarybos Sveikatos ir socialinių reikalų komitetas.

Kol kas "Klaipėdos lakštutė", kuri savo klientams paslaugas teikia namuose, įsikūrusi dviejuose mažyčiuose "Smiltelės" kabinetukuose. Bendras jų plotas siekia vos 25 kvadratinius metrus.

"Teikiant tris paslaugas - priežiūrą, globą ir integralią pagalbą, turimos patalpos 60-iai mūsų darbuotojų yra per mažos. Didesnės patalpos reikalingos ir klientams, slaugytojai ir kineziterapeutui. Sykiu mums buvo reikalingi papildomi 100 ar 200 kv. metrų tam, kad turėtume higienos pasus ir licenciją dirbti. Patalpų ieškojau ne vienerius metus ir, atrodo, pagaliau atsirado galimybė tęsti mūsų paslaugos teikimą", - sakė neįgaliųjų centro direktorė Danutė Daukantienė.

Komiteto nariai palankiai sutiko idėją atiduoti nenaudojamą 180 arba 200 kv. metrų patalpą, kurioje kiekvienai paslaugai suteikti atsirastų po kabinetą ir taip būtų užtikrinamas apsilankiusiųjų konfidencialumas. Esą žmonėms nepatogu pasakoti apie savo problemas, kai jas girdi dar keletas nepažįstamųjų.

"Klaipėdos lakštutė" pažadėjo įsirengti atskirą įėjimą ir visiškai atsiskirti nuo vaikų globos namų.

"Šiandien šiuose globos namuose yra laisvų patalpų, kadangi mūsų ir Vaiko teisių apsaugos skyriaus nuostata yra mažinti vaikų skaičių globos namuose. Kai "Danės" vaikų globos namuose vyko statybos ir vaikai laikinai glaudėsi čia, įstaiga buvo užpildyta. Tačiau dabar, kai vėl atsirado laisvos vietos ir "Klaipėdos lakštutei" taip reikia patalpų, nusprendėme, kad čia jiems būtų puiki vieta įsikurti", - sakė Klaipėdos savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Audronė Liesytė.

Valdininkė pridūrė, jog žadama pertvarkyti ir "Ryto" globos namus, kurie esą "nepatogūs" vaikams, turintiems negalią. Taigi gali būti, kad į "Smiltelę" teks perkelti dalį vaikų čia. Vis dėlto, jei taip neatsitiks, o globos namuose dar ir sumažės vaikų, "Smiltelėje" būtų galima įkurti vaikų dienos centrą.

Anot A. Liesytės, gali būti, jog ateityje Klaipėdos globos namai taps daugiafunkcėmis įstaigomis. Taip esą nutiko ir su "Danės" vaikų globos namais, kuriuose šiandien veikia du dienos centrai.

"Nauji normatyvai nebeleidžia tiek daug vaikų augti vienoje vietoje. Dabar vaikų namai turi labiau panašėti į namų, o ne į įstaigos aplinką. Taigi jie turėtų gyventi mažiukuose namukuose, kotedžuose, butuose ar kitose erdvėse", - pasakojo A. Liesytė.

D. Daukantienė vakar taip pat gavusi raštą nuo Savivaldybės administracijos direktoriaus, kuriame rašoma, jog atsižvelgus į įstaigos prašymą ir į tai, kad "Smiltelė" sutinka atiduoti vieną iš savo laisvų patalpų, bus rengiamas atitinkamas Tarybos sprendimas artimiausiam posėdžiui.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder