Paramos akcija kviečia paremti onkologinius ligonius ir autizmu sergančius vaikus
Paramos akcija kviečia paremti onkologinius ligonius ir autizmu sergančius vaikus

Paramos akcija "1000 vilties kilometrų" kviečia savo mintyse ir širdyse pasidalinti meilės, gėrio, ramybės bei vilties spinduliais ir paremti onkologinius ligonius bei autizmu sergančius vaikus. Suteikti viltį, kad ypatingi vaikai galėtų bent tūkstantį kartų nusišypsoti vidumi.

"Rožių Planeta" - jau keturis metus organizuojama stovykla, prie Brolių Pranciškonų vienuolyno, vaikams ir jaunuoliams, kurie turi ypatingų poreikių. Vaikai leidžia laiką apsupti gamtos. Gamta suteikia natūralią vizualinę pagalbą ir yra puikus būdas pagerinti autizmo spektro, ir kitus raidos ypatumus turinčių vaikų juslinį vystymąsi. Stovyklos metu yra taikomos dailės ir muzikos terapijos, vykdomos įvairios veiklos, kurių metu vaikai, turintys ypatingų poreikių, turi galimybę ugdytis gyvenimiškus įgūdžius, pažinti savo emocijas, dirbti grupėse su savo bendraamžiais ir mokytojais. Stovyklautojų draugais tampa ne tik specialistai, bet ir savanoriai.

"Auginti tokius vaikus yra sunku. Gyvenimo planai gerokai pasikeičia sužinojus diagnozę, nes autizmas nėra liga, todėl išgydyti jos neįmanoma. Tai neurologinis raidos sutrikimas, kuris paprastai lemia vaiko nepakankamą socialinių įgūdžių, kalbos ir elgesio vystymąsi ar jo sulėtėjimą. Autistukai auga ir jų elgesys keičiasi. Su jais reikia nuolat dirbti, juos lavinti ir atliepti jų poreikius. Reikia nuolatinės specialistų pagalbos", - savo socialiniame tinkle rašo vaikų gydytoja Indrė Butienė.

"Pasaulis tarsi nepritaikytas jiems. Matydama tokį vaiką suprantu, kad jis mane mato, stebi ir jaučia, nors jo kūnelis visai to neparodo. Reikia labai daug laiko, kol jis nurimsta ir supranta, kad grėsmės jam mano kabinete nėra. Nors mamos skuba, nors joms neretai būna nesmagu, kad vaikas elgiasi kitaip, man svarbiausia, kad jis jaustųsi saugus ir gerbiamas", - mintimis dalinasi I. Butienė.

Vaikų gydytoja taip pat paragino visus norinčius ir galinčius prisidėti prie paramos akcijos "1000 vilties kilometrų", kurios metu, liepos 4-5 dienomis, didelis būrys motociklininkų keliaus dvi dienas, per kurias nuvažiuos tradicinius 1000 km aplink Lietuvą. Tradiciškai, starto ir finišo vieta - Klaipėdos Šv. Pranciškaus Onkologijos centras, Savanorių g. 4. Paremti šią akciją galite nuėję į www.mamaassergu.lt/parduotuve. Surinktos lėšos bus panaudotos Šv. Pranciškaus dvasinės ir socialinės pagalbos onkologijos centro bei ypatingų vaikų stovyklos "Rožių planeta" veikloms.

Sidebar placeholder