Pernai sumažėjo socialines paslaugas namuose gavusių neįgaliųjų, bet padaugėjo gyvenančių globos įstaigose

Pernai sumažėjo socialines paslaugas namuose gavusių neįgaliųjų, bet padaugėjo gyvenančių globos įstaigose

Pernai žymiai sumažėjo socialines paslaugas namuose gavusių neįgaliųjų skaičius, bet padidėjo globos įstaigose gyvenančių žmonių su negalia skaičius. Palyginti su ankstesniais metais, 2010-aisiais mažesniam skaičiui vaikų ir suaugusiųjų pirmą kartą nustatytas neįgalumas.

Statistikos departamento duomenimis, 2010 m. pagalbos ir socialinės globos paslaugos namuose buvo suteiktos 203 neįgaliems vaikams, 1714 darbingo ir 583 pensinio amžiaus asmenims su negalia. Palyginti su 2009 m., socialines paslaugas namuose gavusių neįgaliųjų sumažėjo 25 procentais. 2010 m. pagalbos pinigus gavo ir patys pagalbą į namus organizavosi 174 asmenys su negalia. Jų skaičius, palyginti su 2009 m., sumažėjo 35 procentais.

2010 m. dienos centruose lankėsi 2,5 tūkst. neįgalių vaikų ir 15,4 tūkst. darbingo amžiaus neįgaliųjų, arba atitinkamai 9 procentais daugiau ir 21 procentu mažiau nei 2009 m.

Neįgalūs asmenys, kuriems socialinę globą teikti namuose ar dienos globos centre nėra galimybių arba kuriems tokių paslaugų nebeužtenka, yra apgyvendinami neįgaliųjų globos įstaigose. 2010 m. pabaigoje specialiosiose mokyklose ir specialiojo ugdymo centruose gyveno 2,2 tūkst. neįgalių vaikų, socialinės globos įstaigose vaikams ir jaunimui su negalia - 0,7 tūkst. neįgalių vaikų ir jaunuolių. Globos įstaigose suaugusiems asmenims su negalia gyveno 5,9 tūkst. neįgaliųjų. Dar 2,5 tūkst. žmonių su negalia gyveno globos įstaigose seniems žmonėms. Naujo tipo socialinių paslaugų įstaigose - savarankiško gyvenimo namuose - gyveno 123 asmenys su negalia. Palyginti su 2009 m., neįgaliųjų skaičius globos įstaigose padidėjo 6 procentais.

Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenimis, 2010 m. pirmą kartą neįgaliaisiais pripažinta 2 tūkst. vaikų iki 18 metų amžiaus, tai 11 procentų mažiau nei 2009 m. Kas trečiam iš jų neįgalumas nustatytas dėl psichikos ir elgesio sutrikimų, kas šeštam - dėl įgimtų anomalijų ir kas septintam - dėl nervų sistemos ir jutimo organų ligų.

Iš darbingo amžiaus asmenų pirmą kartą neįgaliaisiais pripažinta 15,4 tūkst. asmenų, tai yra 31 procentu mažiau nei 2009 m. Daugiausia - 17 procentų - darbingo amžiaus asmenų pirmą kartą pripažinta neįgaliaisiais dėl jungiamojo audinio ir skeleto-raumenų sistemos ligų, 18 - dėl navikų, 12 procentų - dėl nervų sistemos ir jutimo organų ligų.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder