Savaitė be patyčių: vaistas nuo jų - kiekvieno iš mūsų nepritarimas

Savaitė be patyčių: vaistas nuo jų - kiekvieno iš mūsų nepritarimas

Visuomenės dėmesį į patyčių stabdymą atkreips pirmadienį prasidedant nacionalinė „Veiksmo savaitė Prasideda BE PATYČIŲ 2018“, kurią organizuoja emocinės paramos tarnyba „Vaikų linija“. 

Prie šios iniciatyvos prisijungė didžioji dalis Lietuvos ugdymo įstaigų bei pusė šimto partnerių ir palaikančių organizacijų, siekiančių keisti savo bendruomenių ir visos visuomenės nuostatas dėl patyčių ir mokytis tinkamai reaguoti į jas. 

Šių metų „Veiksmo savaitės“ šūkis - „Kurią pusę pasirinksi tu?„

„Prieš 15 metų pradėję kampaniją „Be patyčių“, kurios viena iš iniciatyvų - tradicine tapusi „Veiksmo savaitė“, siekėme aktualizuoti patyčių problemą ir parodyti, kad norint sumažinti patyčių ir kitokio žeminamo elgesio paplitimą mokyklose, reikės ilgalaikių ir nuoseklių pastangų, sistemingo prevencinių priemonių taikymo. Šiandien mūsų visuomenėje patyčios pagaliau jau laikomos rimta visuomenės problema“, - pastebi „Vaikų linijos“ vadovas dr. Robertas Povilaitis. 

Psichologui atrodo, kad mūsų visuomenė tampa vis jautresnė, pastabesnė ir nepakantesnė kitų žmonių užgauliojimui ir žeminimui, todėl panašu, kad judame link sveikesnių tarpusavio santykių ir brandesnės visuomenės.

„Pirmuosius pozityvius pokyčius jau galime matyti, bet neleistinai daug vaikų ir paauglių vis dar patiria patyčias ir kenčia dėl jų. Todėl turime nuosekliai dar intensyviau dirbti, kad patyčių ir smurto tiek mokyklose, tiek kitose aplinkose būtų mažiau“, - sako „Vaikų linijos“ vadovas.

Šių metų „Veiksmo savaitėje BE PATYČIŲ“ dalyvauja daugiau nei tūkstantis Lietuvos mokyklų, vaikų darželių, jaunimo centrų ir kitų ugdymo įstaigų, kurios savo bendruomenėms suplanavo įvairių su patyčių prevencija susijusių renginių ir veiklų, skatinančių draugiškus ir pagarbius tarpusavio santykius. 

Susipažinti su „Veiksmo savaitės“ dalyvių veiklomis galima „Vaikų linijos“ kampanijos „Be patyčių“ svetainėje (https://www.bepatyciu.lt/veiksmo-savaite- be-patyciu-2018/dalyviai/). Čia dalyviai kviečiami pristatyti savo veiklas ir pasidalinti patyčių stabdymo patirtimi.

„Vaikų linijos“ specialistai išleido ir Švietimo ir mokslo ministerijos padedami išplatino mokykloms informacinių leidinių apie patyčias ir „Vaikų linijos“ teikiamą pagalbą, skirtų vaikams, pedagogams ir tėvams. 

Šia aktualia informacine medžiaga mokyklos kviečiamos naudotis ne tik per „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ“, bet ir ištisus metus. 

Specialiai „Veiksmo savaitei“ „Vaikų linija“ taip pat parengė rekomendacijų veikloms, kuriomis kviečiami naudotis mokyklų bendruomenės nariai (https://www.bepatyciu.lt/veiksmo-savaite- be-patyciu- 2018/rekomendacijos-veikloms/).

Atkreipti dėmesį į patyčių problemą savo veiklomis kvies „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ partneriai bei iniciatyvą palaikančios organizacijos. 

Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota nacionalinė socialinio saugumo kampanija „Už saugią Lietuvą“, bendradarbiaudama su „Vaikų linija“ ir kampanijos ambasadoriais, pristatys virtualų testą mokiniams, kuriuo vaikai galės pasitikrinti, ar moka tinkamai reaguoti į patiriamas ar stebimas patyčias. 

„Vaikų linija“, bendradarbiaudama su Šiaulių miesto pedagogine psichologine tarnyba, parengė reagavimo į patyčias mokykloje rekomendacijas, kur pateikiami praktiniai patyčių atvejų sprendimo pavyzdžiai, patyčių atvejų registravimo formos, klausimynas mokiniams ir kt. 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder