Šeimos taryba - per ginčus dėl sampratos

Šeimos taryba - per ginčus dėl sampratos

Mėnesio pabaigoje Klaipėdoje gali būti galutinai įkurta Šeimos taryba. Jos iniciatoriai tikina, kad ši organizacija galėjo atsirasti jau seniai, tačiau sprendimus priimantiems politikams kyla klausimų, apie kokią šeimą kalbama.

"Tokios tarybos jau įsteigtos bei veiklą vykdo jau 8 savivaldybėse, o Klaipėdoje apie ją kalbama nuo 2012 metų, realūs ir būtini žingsniai žengti pernai rudenį, kai savivaldybė gavo nuostatų projektą, tačiau tarybos iki šiol nėra. Matyt, popieriai pas kažką užsigulėjo stalčiuje", - sakė viena iš iniciatorių, Vakarų Lietuvos tėvų forumui atstovaujanti Kristina Paulikė.

Anot jos, šiai tarybai atstovautų daugelio nevyriausybinių organizacijų nariai bei miesto valdžios atstovai, Šeimos tarybos sprendimai būtų tik rekomendaciniai.

"Kalbame apie žemiškus dalykus - kur reikia žaidimų aikštelių, kaip padėti nėščiosioms, daugiavaikėms šeimoms, kiti jautrūs klausimai. Tą praktiškai darome jau dabar", - teigė K. Paulikė.

Rekomendacinius tarybos nuostatus yra parengusi Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, pritaikant juos atskirose savivaldybėse tenka daryti tik minimalias korekcijas. Tačiau juos svarstant paskutiniajame miesto Tarybos Socialinių reikalų komiteto posėdyje dokumentas sukėlė daug diskusijų - užkliuvo punktas apie teigiamą visuomenės požiūrį į šeimos stiprinimą.

"Neaišku, ką mes laikome šeima", - užsiminė komiteto nariai, galiausiai pritarę nuostatams.

"Šeimą apibrėžia įstatymas ir mes jo privalome laikytis, bet savo nuomonę galime turėti kiekvienas", - savo ruožtu sakė K. Paulikė.

Ketvirtadienį posėdžiavusi miesto Taryba minėtos organizacijos nuostatams pritarė bendru sutarimu.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder