Adatos dūris pažadina gyvybinę energiją

Adatos dūris pažadina gyvybinę energiją

Pastaruoju metu vis daugiau žmonių ryžtasi išmėginti netradicinius gydymo būdus. Vienas jų - akupunktūra, apie kurią papasakojo gydytoja Irina Jazdauskaitė-Uščiauskienė.

Kas yra akupunktūra?

Tai - alternatyvi galimybė medicinoje. Adatomis stimuliuojami biologiškai aktyvūs taškai. Kiekvienas taškas turi savo atitikmenį organui ar jo dalims. Tų taškų žmogaus organizme yra apie 700, kiti šaltiniai nurodo apie 1 000, tačiau akupunktūros praktikoje naudojami ne visi.

Ar akupunktūra - nauja galimybė medicinoje?

Ne, kinų akupunktūrai tūkstančiai metų. Tačiau yra ir daugiau akupunktūros mokyklų, pavyzdžiui, korėjiečių sudžok.

Kinų akupunktūra - tai tarsi medicinos filosofija, kurią neužtenka žinoti, mokėti. Reikia suprasti. Kinijoje manoma, kad žmogaus gyvybinė energija Chi kūne teka kanalais - meridianais. Jų yra 12. Meridianai susiję su įvairiais organais ar jų dalimis. Žmogaus organizmas praranda pusiausvyrą, išsiderina, kai energija nebegali cirkuliuoti tais gyvybiniais kanalais. Dirginant akupunktūrinius taškus, organizmui sugrąžinama energetinė pusiausvyra. Žmogus sveiksta.

Europietiškoji medicina akupunktūros naudą aiškina taip: kai įduriama į tašką adata, jį atitinkantis organas gauna skausmo (pavojaus) signalą. Tai skatina imunitetą gintis - sutelkti dėmesį į tą zoną, iš kur siunčiamas signalas.

Kaip atrodo ši procedūra? Ar ji skausminga?

Akupunktūros seanso metu adata įduriama į tašką ir paliekama. Dūrio gylis priklauso nuo vietos, į kurią duriama. Tačiau išsigąsti nereikia. Ši procedūra nėra skausminga, nors žmogus gali jausti šiokį tokį diskomfortą. Pagal tai, ar stimuliuojamas taškas yra skausmingas, jautrus, galima spręsti, ar organas yra sutrikęs. Gyjant jautrumas dingsta.

Ar naudojamos tik adatos?

Ne, gali būti naudojami ir specialūs cigarai, mikrocigarai, lipdukai su adatėlėmis, kurie paliekami net 1-2 savaites. Taip pat gali būti naudojama ir elektrinė stimuliacija.

Galima įsigyti specialių masažuoklių iš adatėlių, liemenių, kilimėlių.

Korėjiečiai biologiškai aktyvius taškus stimuliuoja ir sėklomis, klijuojamomis ant plaštakos. Pastebėta, kad įvairios sėklos savo išvaizda panašios į tam tikrus žmogaus organus: pupa - į inkstą, graikinis riešutas - į smegenis, grikiai - į plaučių atšakas, vynuogės kauliukas - į kasą, pipiras - į akį.

Ar galima akupunktūra užsiimti namie?

Korėjiečių sudžok akupunktūrą galima praktikuoti ir patiems, tačiau adatomis paties savęs badyti nepatartina. Susiradus internete schemas, net ir pirštais galima masažuoti biologiškai aktyvius taškus.


Kada reikalinga akupunktūra?

Dažnai žmonės kreipiasi dėl įvairių kūno (somatinių) sutrikimų, skausmų įvairiose kūno vietose: nugaroje, sprande ir panašiai. Taip pat sergant lėtinėmis kvėpavimo takų, peršalimo ligomis, galima padėti sureguliuoti kraujospūdį. Yra besikreipiančių ir dėl nemigos, pervargus, esant dirglumui.

Yra ligų, kuriomis sergant nerekomenduojama atlikti akupunktūros seansų. Tai - onkologinės, psichikos ligos. Labai svarbu pasitikėti gydytoju, tikėti pačia akupunktūros galia. Nuo to priklauso gydymo rezultatai. Reikalinga ir paciento kantrybė, nes kelių seansų neužtenka. Nereikia norėti greitų rezultatų, jei liga tęsiasi kelerius metus ar dešimtmečius.

Akupunktūra nėra panacėja. Tai vienas iš gydymo būdų, einantis šalia tradicinės medicinos. Tai tarsi pagalbinė priemonė. Kartais vien akupunktūra pacientui nepadėsi - jei žmogų rakina skausmas, aš jam vis tiek suleisiu vaistų. Be to, mes sakome savo ligoniams: jei po akupunktūros seansų bus padaryta bent 80 procentų pažanga, bus labai gerai. Neretai žmonės nori pasveikti visais šimtu procentų.

Akupunktūra galima tik gydyti ar ir diagnozuoti ligas?

Yra toks Folio metodas, kai specialiu prietaisu pagal akupunktūrinius taškus matuojama varža. Iš šių srovės matavimų galima nustatyti, kurios organizmo sistemos sutrikusios. Šis metodas tarsi leidžia ligai užbėgti už akių, kai pacientas nesijaučia sveikas, bet laboratoriniai tyrimai dar nerodo diagnozės.

Gal auskarai irgi veriami ne tik dėl grožio?

Ausies spenelio centre yra taškas, atsakingas už regėjimą. Tačiau negalėčiau pasakyti, kad stimuliuojant jį regėjimas visiškai atsistato. Yra tekę gydyti pacientų stimuliuojant būtent šį tašką. Ar jiems padėjo? Nežinau, daugiau neteko su jais bendrauti.

Tačiau šimtu procentų nepritariu auskarams bamboje, liežuvyje. Yra tokių vietų, kur nereikia lįst. Viena jų - bamba, nes tai - bioenergetinis taškas, ryšys su mama. Kartais ateina merginos, kurios skundžiasi ginekologinėmis problemomis. Pažiūriu į bambą, o ten - auskaras.

Taip pat ir tatuiruotės - drakonai, gyvatės, skorpionai, krokodilai, vorai. Tai simboliai, mitai. Juk yra atskiras mitologijos mokslas. Juo reikėtų pasidomėti prieš darantis tatuiruotę. Ji - simbolis visam gyvenimui, kuris gali skleisti blogą energetiką ir jums visiškai netikti. Žmogus yra labai sudėtingas. Kartais kad išgydytum kūną, reikia gydyti ir sielą.

Sidebar placeholder