Gali, tačiau tik ypatingomis aplinkybėmis. „Tai nereiškia, jog taip nutinka kiekvienam gatvėje sutiktam asmeniui, kurio pūslėje šlapimas užsibuvęs pernelyg ilgai, – aiškina Čikagos universiteto urologas Scottas Eggeneris. – Tačiau žmonės, patyrę rimtų operacijų, sergantys onkologiniais susirgimais, nešiojantieji dirbtinę, iš žarnų audinio pagamintą pūslę, taip pat ir tie žmonės, kurių pūslė buvo paveikta radiacijos, to turėtų saugotis – tokiais atvejais šlapimo pūslė gali trūkti.“
Beje, tai būtų nepaprastai skausminga. Trūkus šlapimo pūslei, šlapimas išsilieja į pilvo ertmę. Kartais gali prireikti skubios chirurginės intervencijos – šlapimu užpildytą pilvo ertmę kateterizuoti. Tačiau kritinė riba, kai pūslė vis tik plyšta, pasiekiama retai – dažniausiai žmogus prieš tai apsišlapina.
Kaip ten bebūtų, medikai perspėja vengti reguliariai užlaikyti šlapimą pūslėje. „Asmenys, kurie šlapinasi pernelyg retai, gali susirgti šlapimo pūslės infekcijomis, – atkreipia dėmesį Minesotos universiteto urologijos tyrimų specialistas Geraldas Timmas. – Šlapimo pūslė yra nelyginant nedidelis tvenkinys, rezervuaras. Laiku jo „nenumelioravus“, ten pradeda kauptis bakterijos, o tai – kelias į infekciją.“
Rašyti komentarą