Ar gali neatlaikyti šlapimo pūslė?

Ar gali neatlaikyti šlapimo pūslė?

Gyvenime pasitaiko situacijų, kai, liaudiškai tariant, gamta šaukia jau seniai, „pritaupyta“ jau tiek, kad net „dantis semia“, o apmalšinti įtampą šlapimo pūslėje nėra galimybės arba tam užkerta kelią šalinimo sistemos sutrikimai. Ar gali nutikti taip, kad šlapimo pūslė neatlaikys?

Gali, tačiau tik ypatingomis aplinkybėmis. „Tai nereiškia, jog taip nutinka kiekvienam gatvėje sutiktam asmeniui, kurio pūslėje šlapimas užsibuvęs pernelyg ilgai, – aiškina Čikagos universiteto urologas Scottas Eggeneris. – Tačiau žmonės, patyrę rimtų operacijų, sergantys onkologiniais susirgimais, nešiojantieji dirbtinę, iš žarnų audinio pagamintą pūslę, taip pat ir tie žmonės, kurių pūslė buvo paveikta radiacijos, to turėtų saugotis – tokiais atvejais šlapimo pūslė gali trūkti.“

Beje, tai būtų nepaprastai skausminga. Trūkus šlapimo pūslei, šlapimas išsilieja į pilvo ertmę. Kartais gali prireikti skubios chirurginės intervencijos – šlapimu užpildytą pilvo ertmę kateterizuoti. Tačiau kritinė riba, kai pūslė vis tik plyšta, pasiekiama retai – dažniausiai žmogus prieš tai apsišlapina.

Kaip ten bebūtų, medikai perspėja vengti reguliariai užlaikyti šlapimą pūslėje. „Asmenys, kurie šlapinasi pernelyg retai, gali susirgti šlapimo pūslės infekcijomis, – atkreipia dėmesį Minesotos universiteto urologijos tyrimų specialistas Geraldas Timmas. – Šlapimo pūslė yra nelyginant nedidelis tvenkinys, rezervuaras. Laiku jo „nenumelioravus“, ten pradeda kauptis bakterijos, o tai – kelias į infekciją.“

technologijos.lt

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder