"Diagnozuojant ligas, svarbu net plaukų spalva..."

Neseniai Klaipėdoje viešėjusi profesorė Tatjana Demjanova Popova iš Kijevo jau 46-erius metus savo pacientams taiko homeopatinį gydymą. "Mūsų šeimoje - gydytojų homeopatų dinastija, iš tėvo perėmiau žinias. Homeopatija - medicinos sritis, gyvuojanti daugiau nei 200 metų. Šį natūralų, efektyvų ir kartu nekenksmingą gydymo metodą pasirinkau, kai po ketvirto kurso atlikau praktiką klinikose, kuriose dirbo mano tėvas. Nebuvau išskiriama iš studentų, priešingai - iš manęs buvo reikalaujama daug daugiau nei iš kitų. Atmenu tėvo pasakytus žodžius: "Jeigu suprasi, ką sakau, tapsi gydytoja. Jeigu ne - tavo problemos."

Pradininkai - vokiečiai

Pašnekovė pažymėjo, kad homeopatija pirmiausia buvo pradėta taikyti Vokietijoje, dabar ji plačiai praktikuojama visame pasaulyje. "Šią medicinos sritį renkasi vis daugiau praktikuojančių gydytojų. Beje, Lietuvoje homeopatija buvo žinoma ne prieš dešimtmetį, o daug anksčiau.
Klasikinė homeopatija - tai gydymo būdas, kai vartojamos labai mažos dozės vaistų, kurių daug didesnės dozės žmogaus organizme sukelia reiškinius, panašius į gydomos ligos simptomus."

Turtingieji rinkosi netradicinį gydymą

Kijevo klasikinės homeopatijos mokyklos centro vyr. specialistė, tarptautinės homeopatijos medicinos organizacijos viceprezidentė Tatjana Demjanova Popova "Vakarų ekspresui" pasakojo: "Dar Rusijos imperijoje homeopatija buvo labai gerai žinoma medicinos sritis, taigi ir Ukrainoje.
Homeopatiniai vaistai yra pigesni už įprastus medikamentus, tačiau anuomet šis metodas, gydantis ne tik konkrečią ligą, bet ir visą žmogaus organizmą, buvo prieinamas tik pasiturinčioms šeimoms, kadangi gydytojai homeopatai labai daug laiko sugaišta konsultuodami pacientus, o tai kainuoja nemažus pinigus. Nors tada ir nebuvo garsiai kalbama apie efektyvų gydymą homeopatiniais preparatais, turtingos šeimos turėjo savo šeimos gydytoją homeopatą.
Nepaisant įvairių trukdžių, besitęsiančių kelis šimtmečius, kai buvo išrastas gydymas homeopatiniais preparatais, šis mokslas nebuvo nutrauktas. Maskvoje dar sovietiniais laikais buvo įkurta valstybinė homeopatinė vaistinė."

Pacientas turi savo ligos portretą

Profesorė pažymėjo: "Kalbant iš filosofinės pusės, homeopatas nuo įprasto gydytojo, taikančio tradicinę mediciną, iš esmės skiriasi tuo, kad gydydamas konkrečią ligą prieš tai išsiaiškina ją sukeliančias priežastis. Pavyzdžiui, sergančiajam hipertonija, t.y. turinčiam aukštą kraujospūdį, kaip ir sergant kitomis ligomis, būtina "suderinti" visą organizmą. Tai būtent ir daro gydytojas homeopatas.
Kad gydymas būtų efektyvus, reikia ne tik diagnozuoti ligą, bet ir gerai pažinti žmogų. Todėl gydytojas homeopatas pokalbio metu su pacientu aiškinasi ne tik konkrečios ligos atsiradimo priežastis, bet ir kreipia dėmesį į mažiausias detales; kaip žmogus elgiasi, jo charakterio ypatumus, kūno sudėjimą, net plaukų spalvą.
Kadangi nėra dviejų tokių pat žmonių, negali būti ir vienodo gydymo. Kiekvienas pacientas - individualus atvejis, turintis savo ligos portretą, todėl gydytojo pareiga paskirti būtent tam žmogui tinkančius vaistus.
Tai - milžiniškas darbas, reikalaujantis kruopštumo ir kantrybės - tiek iš mediko, tiek iš paciento pusės. Nuėję pas gydytoją, praktikuojantį tik tradicinę mediciną, sugaišite 15-20 minučių ar pusvalandį, o gydytojo homeopato konsultacija užsitęsia daugiau nei valandą. Gydytojas pacientui gali padėti tik gerai jį pažinęs."

Nesukelia alergijos

Profesorė pažymėjo, kad ne tik paveldimumas, bet ir civilizacija turi įtakos, kad vis daugiau vaikų ir suaugusiųjų kenčia nuo alergijos, keliančios pavojų net žmogaus gyvybei. "Didžiausias homeopatinių vaistų pranašumas, kad jie neišprovokuoja alerginių reakcijų.
Beje, gydytojai homeopatai turi galimybę savo pacientams net profilaktiškai taikyti medikamentinį gydymą", - sakė Tatjana Demjanova Popova.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder