Dovana ligoninei - biopsinės adatos

Dovana ligoninei - biopsinės adatos

Antradienį Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) gydytojams onkologams Vilniaus tarptautinės moterų asociacijos atstovės dovanų įteikė 100 stulpelinių biopsinių adatų, skirtų ankstyvajai krūties vėžio diagnostikai.

Tokią dovaną, padedančią tiksliai nustatyti diagnozę, iš Tarptautinės moterų asociacijos, vienijančios Lietuvoje reziduojančių užsienio ambasadorių bei verslininkų žmonas bei lietuves moteris, KUL gauna jau antrus metus iš eilės.   

Pinigai stulpelinėms biopsinės adatoms gauti surengus Vilniuje  labdaros renginį "Įvairių laikmečių muzika". Jo metu surinkta per 40 tūkst. litų, iš kurių 28 tūkst. litų paaukojo Šveicarijos farmacijos kompanija "Roche Lietuva". Už šias lėšas nupirktos adatos Lietuvos onkologijos ligoninėse gydomoms moterims.  

KUL Ambulatorinio konsultacinio centro vadovas Valdas Petrauskas, chirurgas onkologas Evaldas Pagojus ir gydytojas chemoterapeutas Alvydas Česas džiaugėsi vertinga dovana, leidžiančia patikimai ir tiksliai pasakyti, ar moteris serga krūties vėžiu. Tiksli diagnozė leidžia parinkti efektyviausią gydymą, pailginti gyvenimo trukmę ar pagerinti jo kokybę, kartais - išsaugoti krūtį. Be to, naudojant biopsijai  stulpelines adatas, moterys patiria kur kas mažiau diskomforto - biopsijos procedūra neskausminga, netraumuojanti, greita. Procedūra atliekama ambulatoriškai.

"Mes šių adatų pirktume patys, nes jos labai reikalingos. Bet kai ligonių kasos apmoka tik mažą dalį konsultacijos, o viena adata kainuoja apie 40 litų, ši dovana - didelė pagalba", - sakė Chemoterapijos skyriaus vedėjas A. Česas.
 
KUL gydytojai onkologai per savaitę atlieka 1-2 krūties biopsijas.

Geranoriška labdara nesvetima ir KUL gydytojams onkologams. Jau ketvirtus metus iš eilės kiekvieną gegužės šeštadienį jie nemokamai tikrino moterims krūtis, atliko mamografiją.

"Gydytojai radiologai per dieną priimdavo apie 80 moterų. Aš pats savo priėmimo metu įtariau tris navikus ir nusiunčiau moteris atlikti krūties biopsiją", - pasakojo A. Česas.

Jo pateiktais duomenimis, KUL Onkologijos departamente per metus krūties vėžys naujai diagnozuojamas 1380-1400 moterų, ir šis skaičius kasmet auga. Į gydytojus onkologus kreipiasi beveik 2000 moterų.

Sidebar placeholder