Gripo epidemijai jau pasirengta: nupirkta vakcina

Gripo epidemijai jau pasirengta: nupirkta vakcina

Valstybinė ligonių kasa informuoja, kad šiais metais gerokai anksčiau nei įprastai yra tinkamai pasirengusi atremti kasmet užplūstančią gripo epidemiją - jau nupirktos gripo vakcinos, kurios gydymo įstaigas pasieks rudenį.

Šiemet gerokai anksčiau nei įprastai buvo surengtas viešųjų pirkimų konkursas, kuriam pasibaigus su jo laimėtoju - tiekėju, pasiūliusi gripo vakcinas optimaliomis sąlygomis - VLK sudarė sutartį šių metų liepos pradžioje dėl einamųjų metų sezoninės gripo vakcinos.

Ši sutartis galioja 12 mėn. Vakcinų nupirkta tiek, kad jomis paskiepyti bus galima 100 tūkst. žmonių, kurie priklauso rizikos grupėms (pensinio amžiaus, sergantys lėtinėmis ligomis ir pan.). Taigi iš viso nupirkta 100 tūkst. dozių vakcinų, kurios gydymo įstaigas pasieks iki spalio mėnesio. Jos bus išdalytos 506 Lietuvos gydymo įstaigoms, kurios pasiūlys savo pacientams pasiskiepyti nuo gripo.

Gripo vakcinos galioja vienus metus, todėl jos galios net ir pasibaigus kitų metų pavasariui, kol dar yra reali rizika susirgti gripu. Taip yra todėl, nes gripo vakcinos sudėtis priklauso nuo gripo viruso tipo, kurio tikimasi sulaukti.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder