Klaipėdoje - Rusijos medicinos garsenybė

Klaipėdoje - Rusijos medicinos garsenybė

Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje (RKL) praėjusį ketvirtadienį lankėsi vienas žymiausių Rusijos endoskopinės ginekologijos atstovų profesorius Aleksandras Popovas.

Čia vykusiame Baltijos šalių urologų ir ginekologų seminare, tiesiogiai transliuojant vaizdą į konferencijų salę, buvo atliktos trys ginekologinės operacijos. Profesoriui operacinėje talkino ir šios ligoninės gydytojos akušerės-ginekologės Živilė Petrutienė bei Rasa Valickienė.

Jau antrą kartą Lietuvoje savo patirtį skleidžiantis Maskvos apskrities akušerijos-ginekologijos tyrimų instituto profesorius A. Popovas pasidžiaugė RKL suteikta galimybe konferencijos dalyviams stebėti tiesioginę operacijos transliaciją ir gyvai ją aptarti. Toks patirties skleidimas, anot jo, duoda daugiausiai naudos.

Profesorius pademonstravo pažangiausius į išorę išslinkusių mažojo dubens organų pakėlimo būdus. Atlikta viena gimdos pašalinimo, viena laparoskopinė gimdos pakėlimo, trečia - gimdos pakėlimo per makštį naudojant aukštos kokybės polipropileninį tinklelį operacijos.

"Operacijos nenaujos, mums buvo naujiena tik gimdos pakėlimas laparoskopiniu būdu. Profesorius turi didelę patirtį ir yra iš ko mokytis", - sakė Ž. Petrutienė, kartu su kolege R. Valickiene ne per seniausiai pačios pradėjusios daryti dubens organų slinkimą gydančias operacijas per makštį panaudojant polipropileninį tinklelį.

"Gimdos nusileidimo problema yra didžiulė. Statistika rodo, kad su šia problema susiduria ir yra operuojama kas 11-oji moteris. Baisiausia, kad kas trečiai atvirą plastikos operaciją patyrusiai moteriai po kurio laiko operaciją tenka pakartoti antrą, trečią, ketvirtą kartą. Todėl dažna moteris chirurginės intervencijos atsisako ir problemą bando spręsti tamponais, standžiomis, aptemptomis kelnaitėmis, kitomis priemonėmis", - "Vakarų ekspresui" sakė A. Popovas.

Tokia situacija privertusi ieškoti efektyvesnių ir ne tokių traumuojančių chirurginių būdų. Efektyviausios jų - atliekamos per makštį bei laparoskopiniu būdu per pilvo sieną - ir buvo pademonstruotos Baltijos šalių urologams ir ginekologams.

"Tai mažai invazyvios, netraumuojančios operacijos. Anksčiau po atviros operacijos moteris ilgai turėjo gulėti ligoninėje, atsisėsti negalėjo pusantro mėnesio. Dabar pooperacinis periodas - tik trys dienos, sėstis nedraudžiama", - naujų galimybių pranašumus vardijo svečias iš Rusijos, endoskopinės ginekologijos srityje besipraktikuojantis daugiau nei 10 metų.

Mažojo dubens organų slinkimą, sakė jis, sukelia daugybė faktorių. Viena svarbiausių - akušerinė.

"Kai moteris natūraliu būdu gimdo daugiau nei 5 kg sveriančius kūdikius (dažniausiai dvynukus), labai kenčia dubens dugnas. Tai per didelis krūvis ir trauma jos organams. Gimda iškart po gimdymo gali ir nenusileisti, bet tai gali atsitikti po ilgo laiko. Jei šiandien vengiame daryti cezario pjūvį - paskui gali tekti daryti gimdos pakėlimo operaciją", - sakė jis.

Tarp kitų priežasčių A. Popovas paminėjo sunkų fizinį darbą. Patologija dažnai progresuoja gimus anūkui - kai savęs netausojanti močiutė ima jį prižiūrėti.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder