Klaipėdoje registruotas jau trečias maliarijos atvejis

Klaipėdoje registruotas jau trečias maliarijos atvejis

Pirmadienį Klaipėdos universitetinėje ligoninėje 33 metų vyrui diagnozuota tropinė maliarija, pranešė Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras.

Epidemiologinio tyrimo metu nustatyta, kad ligonis nuo 2012 m. spalio 29 d. iki 2013 m. liepos 29 d. dirbo statybininku Gvinėjoje (Afrika) ir maliarijos profilaktikai vaistų nevartojo. Grįžusiam į Lietuvą vyrui pakilo temperatūra iki 38,7 °C, krėtė šaltis. Š.m. rugpjūčio 2 d. ligonis kreipėsi į Klaipėdos universitetinės ligoninės Infekcinių ligų departamentą, kur buvo diagnozuota tropinė maliarija. Pradėtas specifinis gydymas.

Ši liga gegužės 21 dieną Klaipėdoje buvo diagnozuota ir pusę metų Pusiaujo Gvinėjoje (Centrinėje Afrikoje) dirbusiam ir į Lietuvą sugrįžusiam vyrui.

Daugėjant žmonių, vykstančių į tropinius kraštus, didėja galimybė įvežti maliariją. Jei anksčiau į Lietuvą maliariją įveždavo tik jūreiviai, tai pastaraisiais metais daugėja kitų asmenų įvežančių šią ligą - turistų, verslininkų, išvykusių dirbti asmenų.

ULAC duomenimis, iki šių metų rugpjūčio 5 d. užregistruoti trys įvežtinės maliarijos atvejai. Epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kad visi ligoniai darbo tikslais buvo išvykę į Afriką, kur išbuvo ilgiau kaip pusę metų. Nei vienas iš sirgusiųjų profilaktikai antimaliarinių vaistų nevartojo.

Reguliarus antimaliarinių preparatų vartojimas ir apsisaugojimas nuo uodų įkandimo yra vienintelės maliarijos profilaktikos priemonės.

Maliarija yra gyvybei grėsminga liga, pasireiškianti periodiškai pasikartojančiais karščiavimo priepuoliais (dar vadinamais drugio priepuoliais). Paprastai maliarijos sukėlėjus perneša Anohpeles genties uodai.

Uodai užsikrečia įkandę sergančiam maliarija žmogui ir kartu su krauju įsiurbę maliarijos sukėlėjų.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder