Lietuvoje sparčiai daugėja susirgimų kokliušu

Lietuvoje sparčiai daugėja susirgimų kokliušu

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, nuo šių metų gegužės 1 iki birželio 8 d. Lietuvoje užregistruoti 22 nauji kokliušo atvejai. 12 iš jų – Vilniuje, 10 – Kaune. Iš viso šiemet jau diagnozuoti 59 kokliušo atvejai, kai tuo tarpu 2011 m. diagnozuota 30 atvejų, o 2010 m. – tik 19 atvejų per visus metus.

Nuo gegužės 1 iki birželio 8 d. susirgusiųjų asmenų amžiaus vidurkis – 11 metų, jauniausiajam – pusantro mėnesio, vyriausiajam – 57 metai. 4 sirgusieji buvo iki 1-erių metų amžiaus, vieno jų liga baigėsi mirtimi. Vaikas nuo kokliušo nebuvo skiepytas. Kiti 2 kūdikiai taip pat buvo neskiepyti, vienas paskiepytas viena kokliušo vakcinos doze. Nors antikūnų naujagimiai gauna iš motinos, toks imunitetas nebūna pilnavertis, todėl jie kokliušui būna imlūs jau pirmaisiais gyvenimo mėnesiais.

Kadangi Lietuvoje kūdikiai nuo kokliušo skiepijami pagal planinį vaikų skiepijimo kalendorių, maži vaikai ir kūdikiai dažniausiai užsikrečia nuo suaugusių asmenų, kuriems kokliušas dažniausiai nediagnozuojamas.

8 sirgusieji buvo 10-13 metų amžiaus, 14-17 metų sirgusių paauglių taip pat buvo 8. Iš jų 3 buvo visiškai neskiepyti kokliušo vakcina, tik 4 paskiepyti penkiomis šios vakcinos dozėmis. Tarp suaugusiųjų registruoti 2 susirgimo atvejai (57 ir 31 metų), vieno jų imunizacijos būklė nežinoma, kitas paskiepytas visomis rekomenduojamomis penkiomis dozėmis.

Iš visų 22 šiuo laikotarpiu sirgusiųjų 15 pacientų buvo skiepyti bent viena kokliušo vakcinos doze, tik 5 jų buvo gavę pilną šios vakcinos kursą – t. y atlikti penki skiepijimai. 6 pacientai nebuvo skiepyti iš viso, vieno paciento imunizacijos būklė nežinoma.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro inf.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder