Ministras turės apsispręsti, ar už pacientų gydymą ligoninėms įstaigoms mokėti daugiau

Ministras turės apsispręsti, ar už pacientų gydymą ligoninėms įstaigoms mokėti daugiau

Nuo liepos 1-osios daugelio asmens sveikatos priežiūros paslaugų bazinių kainų balo vertę siūloma nuo 0,81 padidinti iki 0,84 lito, o greitosios medicinos pagalbos - nuo 0,81 iki 0,86 lito. Jeigu baziniai įkainiai būtų padidinti tokiomis proporcijomis, šalies gydymo įstaigos už suteiktas paslaugas antrąjį pusmetį gautų 45 mln. 654 tūkst. litų daugiau negu buvo patvirtinta 2010 metų PSDF biudžete.

Galutinį sprendimą dėl šių siūlymų turi priimti sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys. Jo iniciatyva Privalomojo sveikatos draudimo taryba peržiūrėjo įkainius už asmens sveikatos priežiūros paslaugas ir rekomendavo juos didinti, t.y. medicinos įstaigoms iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto rezervo papildomai skirti pinigų. Toks siūlymas pateiktas įvertinus šalies ekonominę ir finansinę padėtį, makroekonomines prognozes bei PSDF biudžeto surinkimo rezultatus.

R. Šukio teigimu, šiuo metu situacija dėl šalies asmens sveikatos priežiūros įstaigų finansavimo yra nevienareikšmiška.

"Viena vertus, PSDF yra sukauptas rezervas, kuris, beje, didele dalimi atsirado tik dėl to, kad buvo maksimaliai nukeliami atsiskaitymo terminai su gydymo įstaigomis, kita vertus, sunkmetis ypač pablogino finansinę medicinos įstaigų padėtį, todėl Sveikatos apsaugos ministerija ieško optimalių sprendimų, kaip būtų galima ir padėti gydymo įstaigoms, ir tinkamai subalansuoti PSDF biudžetą. Tik gavęs visas rekomendacijas, prognozes ir vertinimus, pasitaręs su Premjeru ir finansų ministre šiuo klausimu priimsiu pasvertą sprendimą", - teigia R. Šukys.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder