Natūralių vaistų karaliai - liepų žiedai

Natūralių vaistų karaliai - liepų žiedai

Kada prasideda tikroji vasara, sprendžiame iš pražydusių liepų. Ne tik šių medžių grožis verčia džiaugtis - tinkamai sužydėjusius liepžiedžius renkame kaip vaistą nuo daugelio ligų. Turėdami namie liepų žiedų rečiau versite ir vaistinių duris.

Liepų žiedus galima skinti tik visiškai pražydusius ir sausus. Džiovinti reikia gerai vėdinamoje patalpoje, kad šių nepasiektų tiesioginiai saulės spinduliai. Ar tinkamai išdžiovinote žiedus, galite spręsti iš žalsvai geltonos žiedų spalvos, saldoko skonio ir malonaus kvapo.

Senoliai jau įvertino

Vyresnio amžiaus žmonės liepžiedžius labai vertina, mat iš patirties žino, kad ši gamtos dovana iš tiesų verta pagyrų. Liepų žiedai padeda nuo daugelio ligų: karščiavimo, viršutinių kvėpavimo takų ligų, bronchito, gripo, neuralgijos ir kitų negalavimų. O puoselėjantiems savo išvaizdą liepų žiedai - tikras grožio eliksyras.

Ir skrandžiui, ir odai

Kad tinkamai pasigamintumėte liepžiedžių uogienės, turite laikytis tam tikrų nurodymų. Liepžiedžius uogienei rinkite šiltu, drėgnu oru, mat tada iš žiedų išsiskiria nektaras. Žiedus prie pat kotelio nukirpkite žirklutėmis, sudėkite juos į sietelį, nuplaukite šaltu vandeniu, nukoškite. Tuomet suberkite į dubenį, užpilkite karštu sirupu (1 kg žiedų jums reikės 1 kg cukraus ir 400 g vandens). Kai žiedai nusės, galite virti uogienę (prieš baigdami virti įberkite truputį citrinų rūgšties). Baigę virti išpilstykite uogienę į iškaitintus stiklainius ir sandariai uždarykite.

Liepų žiedų vonios veikia raminamai, padeda gydyti nemigą. 5 saujas liepžiedžių reikia užpilti 2 l šalto vandens, palaukti 10-15 min., vėliau apie 5 min. pavirinti, palaukti 20 min., kol pritrauks. Nukošę supilkite į vonios vandenį, jis turėtų būti šiltas (jokiu būdu ne karštas). Maudykitės apie 30 minučių. Pamatysite, pasijusite kaip naujai gimę.

Patarimai

Liepžiedžių arbata skatina prakaitavimą, padeda nuo slogos, slopina sausą kosulį. Ja galima skalauti ir burną esant gleivinės uždegimui, sergant angina.

Arbata labai naudinga moterims visais jos gyvenimo periodais. Be to, liepų žiedai pasižymi organizmą jauninančiomis savybėmis.

Liepžiedžių nuoviras puikiai tinka burnai skalauti nuo gingvito, kitų dantenų ligų.

Jei skauda sąnarius, nudegėte, ar atsirado opų, galite dėti liepų žievės nuoviro kompresus (1 stiklinė vandens, 200 g žievės).

Peržengusios 45 metų slenkstį moterims rekomenduojama kartą per pusę
metų vieną mėnesį kas rytą išgerti po stiklinę liepžiedžių arbatos. Gerokai sumažina nemalonius menopauzės simptomus.

Liepžiedžių lapeliai ir pumpurėliai (susmulkinti) veikia kaip priemonė nuo uždegimo.

Norite turėti elastingą odą? Praskiesta liepžiedžių arbata prauskite veidą.

Šių žiedų nuoviru galite skalauti plaukus, puiki priemonė nuo plaukų slinkimo.

Liepžiedžių garų vonelės tinka garinti veidą, ypač jei jūsų oda riebi, padeda ir sumažinti raukšles veido, kaklo srityje.

Uždegimams gydyti puikiai tinka liepžiedžių nuoviras. 3-4 šaukštus džiovintų liepų žiedų reikia užpilti 400 ml vandens, virti 10 min., paskui nukošti. Gerti karštą po 1-2 stiklines 2-3 kartus per dieną.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder