Nuoširdžiausia slaugytoja: "Pacientas - lygiavertis partneris"

Nuoširdžiausia slaugytoja: "Pacientas - lygiavertis partneris"

"Visas mano gyvenimas - šiuose koridoriuose", - sako Klaipėdos apskrities ligoninės Urologijos ir Nefrologijos skyrių vyresnioji slaugytoja Irena Gailiūtė, "Vakarų ekspreso" skaitytojų šiemet išrinkta nuoširdžiausia ir mylimiausia Vakarų Lietuvos slaugytoja.

Medikė šioje ligoninėje - nuo 1972 metų, kai baigusi medicinos mokyklą pradėjo dirbti slaugytoja neurochirurgijos ir urologijos reanimacijos palatoje. Keitėsi ligoninė, jos pavadinimas, o Irena apie naują darbovietę net negalvojo. Nenuostabu, kad ligoninė tapo tarsi antraisiais jos namais.

Esu sėslus žmogus - tiek darbe, tiek šeimoje. Namuose turiu gerą tvirtovę, darbe - puikią komandą, kurios nenorėčiau keisti. Džiaugiuosi, kad joje yra ir mano bendraamžių, su kuriais kartu pradėjome dirbti. Man komanda - šventas dalykas, nes vienas pats žmogus negali nieko padaryti. Turint gerą komandą gali būti vedlys, vadovas, bet jei komanda nebus stipri, mąstanti, gebanti, padedanti - nieko neišeis.

Aš ne tik vadovauju, bet ir pati puse etato dirbu kaip slaugytoja.

Slaugytojoms keliami vis didesni reikalavimai. Ar spėjate tobulėti?

Taip, slaugytojams reikia vis daugiau žinoti ir gebėti, nes tobulėja, vis daugiau žinių turi ir pacientai. Reikia išmanyti slaugymo būdus, priemones, įgyti psichologijos žinių. Todėl bedirbdama Klaipėdos universitete baigiau slaugos bakalauro, o 2008 metais - slaugos magistro studijas.

Koks jūsų kelias į mediciną?

Gimiau Kretingalėje, vidurinę mokyklą baigiau Plungėje. Tėvai buvo darbštūs paprasti žmonės, darbštumo bei sąžiningumo reikalavę ir iš vaikų.

Norėjau būti geografijos mokytoja, bet taip susiklostė, kad įstojau į medicinos mokyklą. Nusprendžiau tapti gera slaugytoja.

Kuo "paperkate" pacientą, už ką jus myli?

Nežinau. Man atrodo, kad visą komandą myli. Neturiu specialių triukų. Reikia mylėti žmogų. Kai kitus vertini - vertina ir tave. Mėgstu bendrauti.

Kokių savybių, be žinių ir gebėjimų, reikia slaugytojoms?

Pacientui nerūpi tavo nuotaikos - turi ateiti į darbą nusiteikęs darbui, atiduoti visas žinias, kompetenciją, nuoširdumą. Nors pastebiu, kad krizė paveikė ne tik pacientus, bet ir darbuotojus. Kaip sunku bebūtų, atėjus prie ligoninės durų reikia nusimesti "neigiamus" drabužius - niekam neįdomu, ar esate pavalgę, pavargę, gal sergate; jūs atėjote atiduoti savo jėgas kitiems.

Manau, svarbiausia nenutolti nuo žmogaus. Su visais reikia bendrauti vienodai, kad ir kas jie būtų, kokią padėtį visuomenėje užimtų. Pacientas man yra lygiavertis partneris. Padrąsinu jį, kad nebijotų procedūrų, papasakoju, kaip procedūra ar operacija bus atliekama, kiek laiko užtruks ir pan.

Ką jums reiškia pelnytas nuoširdžiausios slaugytojos titulas?

Esu dėkinga jūsų dienraščiui už gražų projektą, suteikiantį pacientams galimybę išreikšti dėkingumą medikams.

Šio titulo yra verti daugelis medikų. Mūsų bendruomenėje yra daug šviesių asmenybių. Titulas įpareigoja dirbti dar geriau. O kad jį laimėjau - tai viso kolektyvo nuopelnas.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder