Per šventes ne visi gydytojai padeda

Per šventes ne visi gydytojai padeda

Ką tik praėjo 5 poilsio dienų maratonas, prasidėjo dar vienas savaitgalis ir artėja sausio 1-oji, kai ir vėl bus poilsiadienis. Tokiu metu reikia kuo labiau saugotis bet kokių ligų ar negalavimų, mat poliklinikos nedirba, o ne visos dirbančios privačios gydymo įstaigos turi teisę, pavyzdžiui, išrašyti nedarbingumo pažymėjimą ar kompensuojamuosius vaistus. Su tokiomis problemomis kalėdiniu laikotarpiu susidūrė ne vienas Lietuvos gyventojas.

Į redakciją kreipėsi keli dienraščio skaitytojai, skųsdamiesi, kad praėjusiu šventiniu laikotarpiu susidūrė su problemomis gydymo įstaigose. Vienas vilnietis privačioje gydymo įstaigoje šeštadienį niekaip neišsiprašė jam priklausančių kompensuojamųjų vaistų, kitam gydytojas neišrašė nedarbingumo pažymėjimo ir nukreipė pas savo šeimos gydytoją valstybinėje poliklinikoje, kuri visas 5 dienas nedirbo. Ar privačiuose kabinetuose dirbantys gydytojai turi teisę nesuteikti visų prašomų paslaugų, nors konsultacija kliento piniginę paplonina 90-120 litų?

Ką tik iš sveikatos apsaugos ministro patarėjo pareigų pasitraukęs ir į Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro direktoriaus postą grįžęs Mindaugas Marcinkevičius paaiškino, kad privatūs gydytojų kabinetai yra tokie patys, kaip ir valstybinės gydymo įstaigos, jei yra sudarę sutartis su Valstybine ligonių kasa bei „Sodra“.

„Sudariusios sutartis su Valstybine ligonių kasa privačios gydymo įstaigos turi tokias pačias teises, kaip ir valstybinės. Tačiau dalis sutarčių nenori sudarinėti, ir tada neturi teisės, pavyzdžiui, skirti kompensuojamųjų vaistų. Sutarčių vengiama, nes jas pasirašius keliami tam tikri reikalavimai: dėl patalpų, dėl personalo, reikalaujama teikti finansinę atskaitomybę ir t.t. Jei sako negalinčios išrašyti kompensuojamųjų vaistų, vadinasi, neturi sutarties su ligonių kasomis“, - paaiškino M.Marcinkevičius.

Anot jo, nedarbingumo pažymėjimų negali išrašyti tos įstaigos, kurios nėra sudariusios sutarčių su „Sodra“. M.Marcinkevičiaus teigimu, nėra skirtumo, ar įstaiga yra privati, ar ne - ir vienos, ir kitos teiktų tokias pačias paslaugas, jei turėtų pasirašiusios minėtas sutartis. Todėl klientai, norėdami gauti visas pageidaujamas paslaugas, visų pirma turėtų pasidomėti, ar minėtos įstaigos turi pasirašiusios sutartis. Tokią informaciją galima sužinoti tiesiog paskambinus į konkrečią gydymo įstaigą. O visas sąrašas, kurios iš jų turi pasirašiusios sutartis su Valstybine ligonių kasa, yra skelbiamas pastarosios interneto svetainėje.

Beje, per šventes sunegalavusiems ir nenorintiems patirti papildomų išlaidų privačiose gydymo įstaigose yra išeitis išsikviesti greitąją medicinos pagalbą arba nuvykti į artimiausios ligoninės priėmimo skyrių. Tačiau tai nereiškia, kad paslaugos jiems bus suteiktos.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder