Raudonasis dobilas - nuo daugelio ligų

Raudonasis dobilas - nuo daugelio ligų

Birželio augalų gausa, jų žydėjimas, kupėjimas gali išvesti iš proto. Reikia ir to ir ano, dienos per maža, kad spėtum viską surinkti. O šiemet augalai žydi vienas per kitą, gerokai anksčiau ir beveik visi kartu.

O mes šioje gausybėje pasirinkime gerai visiems pažįstamų raudonųjų dobilų (Trifolium pratense L.).

Tai pupinių šeimos augalai, pasižymintys puikiomis vaistinėmis savybėmis. Aš juokauju, jog dobilai reikalingi tam, kad vyrai žvengtų kaip eržilai. Didelė sėkmė lydi tą, kuris randa keturlapį dobilą.

Vaistams renkami raudonųjų dobilų žiedai su vienu lapeliu, esančiu arčiausiai prie žiedo. Džiovinti geriausia ant kelių sluoksnių agroplėvelės arba tinklo, kad džiūdami žiedai neparuduotų. Prisirinkti reikia geroką maišą.

Dėl glikozidų trifolino ir izotrifolino, priešgrybelinės medžiagos trifolizino, kumarininės ir salicilinės rūgščių, fitosterolų ir alkoloidų, esančių dobilo žieduose, jo poveikis organizmui labai įvairus.

Nuoviru iš dviejų šaukštų dobilo žiedų, užplikytų termose litru verdančio vandens ir pasaldintu medumi, gydomas kosulys, peršalimas, astma.

Jei ruošdami nuovirą pridėsite šaukštą blindės lapų, tiks naudoti esant mažakraujystei, piktybiniams augliams, šlapimo susilaikymui, reumatui, radikulitui.

Aterosklerozei gydyti labai tinka raudonųjų dobilų užpiltinė. Tam 50 g džiovintų žiedų reikia užpilti puslitriu degtinės ir palaikyti tamsioje vietoje dvi savaites. Gerti po valgomąjį šaukštą tris kartus per dieną tris mėnesius iš eilės. Pakartoti gydymą galima po pusmečio.

Dobilo žieduose esantys karotinas, B grupės vitaminai, dervos, askorbo rūgštis palankiai veikia liaukas ir lyties organus. Nuoviras iš trijų šaukštų dobilo žiedų, keletą minučių pavirtų su stikline vandens, tinka burnos ertmės ir makšties praplovimams esant grybelinei infekcijai.

Iš saujos žalių dobilų žiedų, pavirtų poroje litrų vandens keletą minučių, galima daryti pavilgus nudegus saulėje arba, supylus nuovirą į vonią, pagulėti joje pusvalandį. Šiuo nuoviru galima plauti pleiskanojančią galvą, apiplauti tropines opas, pragulas, mirkyti pavargusias, grybelio pažeistas kojas ar rankas.

Jei mėgstate žoliauti, birželį galite prisirinkti žolelių arbatai, gerinančiai prostatos veiklą, mažinančiai moterims klimakso, sunkių mėnesinių reiškinius.

Tam reikės po 100 g raudonojo dobilo žiedų, liepžiedžių, gysločio lapų, ožkabarzdžio, kraujažolės, jonažolės, šilinio viržio, dilginės lapų, mėlynių lapų.

Šias žoleles sudžiovinti, susmulkinti, sumaišyti ir laikyti drobiniame maišelyje, įdėtame į sandarią kartoninę dėžę.

200 g žolelių mišinio užpilti puslitriu degtinės ir palaikyti tamsioje vietoje porą savaičių. Gerti po arbatinį šaukštelį tris kartus per dieną prieš valgį tris mėnesius iš eilės. Po pusmečio galima pakartoti.

Porą šaukštų žolelių mišinio užplikyti termose puslitriu verdančio vandens ir palikti pritraukti per naktį. Gerti po pusę stiklinės keturis kartus per dieną po valgio.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder