Reguliariai geriama kava sušvelnina Parkinsono ligą

Reguliariai geriama kava sušvelnina Parkinsono ligą

Vos du puodeliai kavos, reguliariai geriami kasdien, gali sušvelninti Parkinsono ligos sukeliamus nepatogumus. Tai nustatyta ištyrus 60 šia liga sergančių pacientų.

Vieniems šešias savaites buvo dukart per dieną duodama kofeino, ir ligos simptomai sušvelnėjo penkiais punktais (Parkinsono ligos įvertinimo skalėje) daugiau, nei tų, kurie gaudavo tik placebo, rašo 15min.lt.

Vienas iš tyrimą atlikusių profesorių Ronaldas Postuma iš Monrealio teigė: „Tai kuklus pagerinimas, tačiau jis gali būti pakankamai naudingas pacientams. Kita vertus, nepakanka nurodyti ryšio tarp kofeino nevartojimo ir Parkinsono ligos, nes ankstyvųjų ligos simptomų raidos tyrimai leidžia manyti, kad toks penkių punktų sumažinimas ligos diagnozę atitolina tik pusmečiu.“

Kaip rašo Dailymail.co.uk, ankstesni tyrimai, paskelbti prieš trejus metus, parodė, kad žmonėms, kurie reguliariai gėrė po du ar tris puodelius kavos per dieną, 25 proc. rečiau išsivystė Parkinsono liga.

Panašus tyrimas, atliktas tuo pat metu, parodė, kad kava gali apsaugoti ir nuo Alzheimerio.

Profesorius R.Postuma, kaip ir jo kolegos, teigė, kad nors kofeinas ir nepadeda Parkinsono sindromu sergantiems žmonėms kovoti su mieguistumu dieną, jis gali padėti kontroliuoti ligos simptomus.

„Ankstesni tyrimai atskleidė, kad tie, kurie vartoja kofeiną, rečiau suserga Parkinsono liga, tačiau šis tyrimas pirmasis, parodęs, jog kofeinas padeda ir tiems, kurie jau serga Parkinsonu“, – teigė profesorius.

Tyrimo metu buvo nustatyta, kad keturi puodeliai kavos darė tokį patį efektą, kaip ir du, taigi sergantiesiems nebūtina nuo ryto iki vakaro maukti kavos, siekiant sušvelninti ligos simptomus ar progresavimą.

Mokslininkai pastebėjo, kad kofeinas neturėjo įtakos tiriamųjų gyvenimo kokybei gerinti, depresijai ar miegustumui gydyti.

Kitas profesorius Michaelis Schwarzschildas iš Masačusetso, parašęs recenziją apie šį tyrimą, džiaugėsi, kad kofeinas blokuoja daugiafunkcius smegenų signalus, siunčiamus Parkinsono ligos, be to, yra nekenksmingas ir pigus.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder