Santariškių klinikose pacientus gelbėja naujos širdies operacijos

Santariškių klinikose pacientus gelbėja naujos širdies operacijos

Santariškių medikai ligonius, turinčius širdies problemų, gelbėja nauju gydymo metodu. Kol kas tokių operacijų pasaulyje atlikta vos dešimt, trys iš jų – Vilniuje.

Kėdainiškis Leonas Mackevičius ant operacinio stalo atsidūrė prieš metus. Jam medikai operavo tris iš keturių širdies vožtuvų, kartu įsiūtos ir dvi vainikinės kraujagyslės. Tačiau vyras nesijautė gerai. Jį kamavo dusulys, skaudėjo galvą, nieko negalėjo dirbti.

Paaiškėjo, kad kėdainiškiui tarp įsiūto vožtuvo ir širdies sienelės atsivėrė pusantro centimetro plyšys. Pasak medikų, dėl vožtuvų pakitimų ar sukalkėjimo susiduria net iki 17-os procentų tokių pacientų, tad prireikia pakartotinės operacijos.

„Ačiū Dievui, dabar atliko tą operaciją ir aš labai gerai jaučiuosi – nedūstu, judėjimas, balsas pasikeitė. Mūsų medicina žengia į priekį dideliais žingsniais, ir aš tikėjausi, kad tas klausimas bus išspręstas“, – sako L. Mackevičius.

Medikai sako, kad Leonui pasisekė. Dar prieš kurį laiką ši sveikatos problema jam galėjo kainuoti gyvybę – padėtis buvo itin sudėtinga. Vėl operuojant ir mėginant užsiūti vožtuve atsivėrusį plyšį, rizika pacientui išauga net iki 60-ies procentų, būdavo atvejų, kai jie mirdavo tiesiog ant operacinio stalo. Tad Santariškių medikai pritaikė naują metodą – vožtuve atsiradusiems plyšiams naudoja specialius kaiščius.

„Galima nestabdant širdies, per jos viršūnę, per nedidelį pjūvelį įvesti vielas ir suradus tą plyšį užkišti jį kaiščiais. Gyvenimo trukmė žymiai prailgėja, nes jau šitam žmogui, iš esmės, ne tas trumpins gyvenimą“, – teigia Santariškių klinikų Kardiologijos ir angiologijos centro direktorius prof. Andrius Aidietis.

Kol kas Santariškių klinikų medikai pirmieji Lietuvoje atliko tokias operacijas.

„Mano žiniomis, pasaulyje atlikta tik 10 tokių operacijų, iš jų trys Vilniuje. Per kateterį buvo jau bandyta kišti ankščiau – prieš porą metų, tačiau tie rezultatai nėra tokie geri“, – sako širdies chirurgas Kęstutis Ručinskas.

Santariškių kardiologai ir chirurgai neabejoja, kad šiemet jiems teks atlikti dar ne vieną tokią operaciją. Šią procedūrą apmoka ligonių kasa. Pacientus žadama priimti iš visos Lietuvos.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder