Siera yra sekretas, kurį išskiria liaukutės ausies landose. To sekreto turi būti - ji turi antibakterinių savybių ir neleidžia dulkėms prasiskverbti prie ausies būgnelio. Paprastai išsiskyrusi siera sudžiūva ir išbyra savaime.
Problema atsiranda tada, kai žmonės pradeda per daug uoliai krapštyti ausis. Krapšto ne tik ausų krapštukais, bet ir degtukais, segtukais. O jei dar valo netaisyklingais judesiais - patys tą sierą nustumia giliau. Jei jau valyti - tai ne stūmokliniais, o sukamaisiais judesiais pačiame landos priekyje palei kraštus. O maudantis duše nereikia ausų kaip nors ypatingai plauti, nusimaudžius užtenka ausis perbraukti rankšluosčiu.
Siera daugiau linkusi kauptis mažiems vaikams, nes jų ausies landa siauresnė, ir vyresnio amžiaus žmonėms dėl medžiagų apykaitos sutrikimų. Dažniau kaupiasi ir dirbantiems vandenyje bei dulkėtoje aplinkoje, nes pastaruoju atveju siera aplimpa dulkėmis, tampa klampi ir užlipdo ausis. Įtakos sierai kauptis turi ir ausies anatominiai ypatumai ar patologijos.
Vaistų, galinčių sustabdyti sieros išsiskyrimą, nėra ir jų nereikia.
Pernelyg uoliai trinant ausis krapštukais, landos odoje atsiranda įtrūkimų, ir gali prasidėti išorinės klausomosios angos uždegimas.
Jei jau ausis užkrito, reikia kreiptis į gydytoją, nes pačiam krapštyti nesaugu - galima sierą nustumti giliau. Tie, kurie turi kiaurą ar operuotą ausį, užsikimšus sieros kamščiui, apie tai turi perspėti šeimos gydytoją ir kreiptis į ausų, nosies ir gerklės ligų specialistą. Mat tokių ausų plauti švirkštais negalima - sieros kamštį mechaniškai specialiais instrumentais išims specialistas.
Rašyti komentarą