"Tėvelių mokykloje" - nemokamos paskaitos

"Tėvelių mokykloje" - nemokamos paskaitos

Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biuras organizuoja "Tėvelių mokyklą". Lapkričio mėnesį bus rengiamos keturios nemokamos paskaitos.

Paskaitų grafikas:

1. "Kūdikio priežiūra pirmaisiais mėnesiais" (š.m. lapkričio 5 d. 17.15 val.);

2. "Gimdymas" (š.m. lapkričio 19 d. 17.15 val.);

3. "Natūralus maitinimas" (š.m. lapkričio 20 d. 17.15 val.);

4. "Pogimdyvinė depresija" (š.m. lapkričio 26 d. 17.15 val.);

Nemokamos paskaitos vyks Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro patalpose Taikos pr. 76, trečiame aukšte. Registracija į paskaitas vyksta tel. (8 46) 23 47 96, mob. (8 612) 30179, el. paštas: [email protected].

Viena paskaita skirta pogimdyvinei depresijai. Statistika rodo, jog devyni procentai moterų nėštumo metu patiria depresiją. Pogimdyvinė depresija ištinka apie 10-15 procentų gimdyvių. Kaip atskleidžia tyrimai, depresijos simptomai gali pasireikšti skirtingai. Dauguma moterų po gimdymo jaučia nestiprų nuovargį, nerimą, dirglumą, nuotaikų kaitą ir išsekimą. Tokia būsena laikoma normalia, jei ji trunka neilgai, nereikalauja medikų įsikišimo ir praeina savaime maždaug po 10 dienų.

Specialistai teigia, kad nuotaikos pablogėjimą po gimdymo neretai lemia hormonų pusiausvyros sutrikimai: 50-85 procentai kūdikio sulaukusių moterų hormonų pusiausvyros sutrikimai sukelia tik lengvą reakciją – vadinamą motinystės melancholiją, o labai sunki būsena, dar vadinama psichoze, nustatoma tik 0,1-0,2% motinų. Ar moteris po gimdymo patirs depresiją lemia ne tik fiziologiniai veiksniai, bet ir psichologiniai. Kas tai yra pogimdyvinė depresija, kaip jos išvengti – sužinosite "Tėvelių mokykloje".

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder