Antradienį pas miesto merą Vytautą Grubliauską vykusiame susitikime "Gubojos" ir "Medeinės" mokyklų bendruomenių atstovai išsakė savo nuogąstavimus dėl pablogėsiančios situacijos, kai šių dviejų mokyklų auklėtiniai turės glaustis po vienu stogu.
Ypač esama situacija neramina Smiltelės gatvėje dabar veikiančią sutrikusio intelekto vaikų mokyklą "Guboja", kuri turėtų būti perkelta į tokio paties tipo įstaigą "Medeinė", esančią Panevėžio gatvėje.
"Pasirodo - mes tik vaidiname, kad gyvename Europoje, o iš tiesų viskas vyksta kaip ir sovietiniais laikais. Griūva mūsų gyvenimai. Tai tikras tėvų, auginančių neįgalius vaikus, pažeminimas. Sveikus vaikus auginantys tėvai gali pasirinkti, į kurią mokyklą eis jų vaikas, o mes ne. Dabar pietinėje miesto dalyje iš viso nebeliks tokiems vaikams pritaikytos mokyklos, o juk šioje miesto dalyje ir gyvena daugiausia negalią turinčių vaikų", - emocijas ir ašaras sunkiai slėpė "Gubojos" mokyklos tėvų atstovė.
Šios mokyklos tėvai stebisi, kodėl jų bendruomenė turi sutikti persikelti į, jų teigimu, prastesnės kokybės patalpas. Taip pat daug klausimų iškyla dėl vaikų vežiojimo. Mat apie 20 vaikų į mokyklą vežioja patys tėvai, tad jų išlaidos gerokai išaugs.
"Mūsų bendruomenė nesupranta, kodėl prie turinčios didesnes skolas mokyklos reikia jungti geriau besilaikančią. Negi mes turime tapti "Medeinės" mokyklai gelbėjimosi ratu?", - stebėjosi "Gubojos" mokyklos atstovai.
Jų žiniomis, už praėjusius metus "Medeinės" mokykla turi 282 tūkst. įsiskolinimų, o "Guboja" - kur kas mažiau - 26 tūkstančius.
"Medeinės" mokyklos atstovai neslėpė, kad juos tokios kalbos žeidžia ir liūdina, nes jie yra pasiruošę "šeimos pagausėjimui" ir nenorėjo sutikti, kad ugdymo sąlygos šioje mokykloje yra prastesnės. Visgi ir šios mokyklos bendruomenės atstovai pritarė, kad ir jie taip pat priešintųsi jei būtų nuspręsta atvirkščiai - "Medeinės" mokyklą perkelti į "Guboją".
Klaipėdos savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Laima Prižgintienė patikino, kad buvo svarstytas ne vienas variantas, tačiau pasirinktas optimaliausias. Jos teigimu, jei būtų pasirinktas atvirkštinis variantas, "Gubojos" mokyklos patalpoms remontuoti prireiktų kur kas daugiau lėšų, nes šios mokyklos erdvės didesnės.
""Medeinės" mokykloje mokosi vaikai su sunkesne negalia, tad jų adaptacija būtų dar sudėtingesnė. Supraskite, kad šie sprendimai nėra priimami savo malunumui. Mes tai paveldėjome iš apskrities, kuri to nepadarė. Dabar šie procesai yra neatidėliotini", - patikino L. Prižgintienė.
Suvokdami, kad situacija yra neeilinė, nes kalbama apie neįgalius vaikus, politikai ir valdininkai žadėjo dėti visas pastangas, kad būtų surasta daugiau lėšų. Kol kas yra numatyta skirti tik 75 tūkst litų "Gubojos" bendruomenei perkraustyti.
Nuskambėjo pasvarstymai, kad tiems tėvams, kurie patys vežioja savo vaikus į mokyklą, reikėtų kompensuoti transporto išlaidas.
"Tai yra tik detalės, kurias galima išspręsti. Manau, kad didžiausia problema kilo todėl, kad bendruomenės apie šias naujoves sužinojo per vėlai. Šioje emociškai jautrioje situacijoje reikėjo ieškoti išskirtinių sprendimų ir reikėjo stipresnio psichologinio paruošimo. Dabar mūsų pareiga, kad visi patirtų kuo mažiau emocinių nuostolių", - kalbėjo V. Grubliauskas.
Klaipėdos tarybos kolegija jau pritarė tam, kad vykdant pernai patvirtintą miesto mokyklų tinklo pertvarkos iki 2015 metų planą šios dvi mokyklos būtų sujungtos. "Gubojos" mokykloje mokosi 87, o "Medeinės" - 81 vaikas. Daugiausiai "Gubojos" auklėtinių turi intelekto ir emocinių sutrikimų, o "Medeinėje" nemažą dalį vaikų, be šių negandų, kamuoja ir judėjimo negalia.
Planuojama, kad į "Gubojos" patalpas po reorganizacijos persikeltų Moksleivių saviraiškos centras, šiuo metu įsikūręs prastos būklės pastate Strėvos gatvėje.
Rašyti komentarą