Aukštojo mokslo dirbtuvėse: studentai imasi iniciatyvos

Aukštojo mokslo dirbtuvėse: studentai imasi iniciatyvos

Kembridžo, Oksfordo lietuvių bendrijos ir Vilniaus universiteto studentai kartu su komerciniais bei socialiniais partneriais šią savaitę Vilniuje pradeda Lietuvos studentų forumą. Renginyje, kuris tęsis nuo gruodžio 16 iki 20 dienos, akademinė jaunuomenė imsis gvildenti strateginius šalies aukštojo mokslo ateities klausimus. Koks penkių dienų forumo turinys ir galutinis tikslas, klausiame jo idėjos autoriaus bei vieno iš organizatorių Kembridžo lietuvių bendrijos nario Povilo Joniškio.

Kokių žmonių laukiate Studentų forume?

Laukiame visų Lietuvos universitetų esamų ir buvusių studentų, vis dar jaučiančių ryšį su studentų bendruomene. Taip pat kviečiame įsitraukti visų pasaulio universitetų buvusius ir esamus studentus, kalbančius lietuviškai. Tokių, žinia, yra ne tik Didžiojoje Britanijoje, bet ir Danijoje, Rygoje, JAV etc.

Į forumą kaip pranešėjai atvyks Oksfordo universiteto docentė, tarptautinė konsultantė globalaus aukštojo mokslo klausimais dr. Mary-Louise Kearney, Stokholmo ekonomikos mokyklos Rygoje prorektorė, tarptautinių švietimo ir verslo projektų ekspertė dr. Diana Pauna, Oksfordo universiteto Politikos ir tarptautinių ryšių katedros vyriausiasis mokslinis bendradarbis dr. Ainius Lašas, Kembridžo universiteto Klasikinių mokslų fakulteto dėstytojas, Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto docentas dr. Mantas Adomėnas ir kitos garbios akademinio pasaulio asmenybės.

Esate Kembridžo universiteto lietuvių bendrijos narys. Ką pats studijuojate ir ar gausios jame tautiečių gretos?

Šį universitetą baigiau pernai, įgijau magistro laipsnį. Studijavau chemiją ir kvantinę mechaniką.

Kembridže vienu metu studijuoja apie 40 lietuvių studentų. Žiūrint procentiškai, tai gana solidus skaičius. Atsižvelgiant į tai, kiek šalyje yra gyventojų, galima sakyti, kad lietuviai yra vieni iš sėkmingiausiai įstojančių į Kembridžą pasaulyje. Statistikos duomenimis, daugiausiai iš jų yra paruošę Vilniaus licėjus ir Kauno technologijų universiteto gimnazija.

Kokias specialybes Kembridže renkasi lietuviai?

Yra daug "gamtamokslininkų" - chemikų, fizikų, matematikų, taip pat informatikų, yra ir studijuojančių socialinius mokslus - ekonomiką, psichologiją, teologiją.

Kiek jų grįžta dirbti į tėvynę?

Apie tai dar anksti kalbėti, nes dar nėra daug baigusiųjų. Bet žinau keletą, kurie grįžo į Lietuvą.

O jūs?

Aš esu iš tų, kurie jaučia stiprų ryšį su Lietuva. Tačiau kurį laiką esu suplanavęs pabūti Londone, kur tempas ir profesionalumas yra itin naudinga patirtis. Turiu čia darbo kontraktą, tačiau jo pradžią atidėjau iki sausio mėnesio dėl Studentų forumo organizavimo reikalų.

Koks darbas laukia Kembridžo universiteto absolvento?

Aš dirbsiu verslo konsultavimo komoanijoje. Vakarų šalyse tai nėra nei keista, nei nauja; tokios įmonės ieško būtent mokslinių - matematinių, analitinių - specialybių absolventų. Vilniuje organizuojame forume kaip tik ir norime akcentuoti, kad specialybė, kurią baigei, neapriboja tavęs renkatis darbą.

Aukštasis išsilavinimas yra kur kas platesnis reiškinys nei specialybė.

Organizuojama nemažai renginių, kuriuose išsakoma daug protingų, įkvepiančių minčių. Ar tikitės, kad po forumo universitetas pakeis savo mokymo programą?

Šiemetinis forumas jau antras - pernai organizavome panašaus pobūdžio akademinį renginį. Po jo kaip tik ir aptarėme tai, kad per maža sudominti, įkvėpti ir duoti impulsą, ir padarėme išvadą, kad reikia siekti realios naudos. Šiemet būtent tokį iššūkį sau ir keliame.

Kas "realaus" vyks forumo metu ir po jo?

Forumo metu svarbiausias dalykas - tai keturių dienų kūrybinės dirbtuvės su profesionalais - verslo ir finansų analitikais, teisininkais ir pan. Studentai bus suskirsyti i? šešias tikslines grupes. Kartu analizuosime idėjas, profesionalų praktikoje taikomas metodikas ir kursime pagrįstus strateginius sprendimus, veikiančias mobiliąsias aplikacijas, komunikacijos planus (susietus su internetiniu puslapiu). Paskutinę formumo dieną, gruodžio 20-ąją, pristatysime darbo rezultatus Vilniaus universiteto prorektoriui prof. Jūrui Baniui.

Visa tai skirta tik Vilniaus universitetui?

Remiamės Vilniaus universitetu kaip pavyzdžiu visai Lietuvos aukštojo mokslo sistemai.

Kalbino Andromeda MILINIENĖ

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder