Besmegenius lipdyti galima ne tik iš sniego

Besmegenius lipdyti galima ne tik iš sniego

Sausio 22 d. Klaipėdos vaikų laisvalaikio centro klubo "Draugystė" kieme šurmuliavo įvairių Klaipėdos švietimo įstaigų auklėtiniai. Antrus metus iš eilės vykusiame renginyje "Besmegenių alėja" mažieji demonstravo savo pagamintus besmegenius, šoko, dainavo, šildėsi karšta arbata ir leido laiką draugų būryje.

Klaipėdos vaikų laisvalaikio centre (KVLC) organizuojami įvairūs renginiai, projektai, festivaliai ir konkursai. Vienas iš tokių renginių - "Besmegenių alėja". Įvairių miesto švietimo įstaigų auklėtiniai iš gamtai nekenksmingų ir antrinių žaliavų gamino besmegenius, taip ugdydami savo kūrybiškumą.

Ir žiemą galima švęsti

"Labai džiaugiamės, kad mūsų centre dirba jaunų, šiuolaikiškų, talentingų pedagogų komanda. Jie pažeria labai unikalių idėjų, kurios yra tikras stebuklas. Džiaugiamės, kad švietimo įstaigos atsiliepė į kvietimą suburti tokį didelį būrį vaikų ir sudalyvauti šiame renginyje. Šiandienos renginiu įrodėme, kad žiemą irgi galima švęsti. Kai dangus mums pažėrė daugybę baltų snaigių, taip ir norisi būti lauke, žaisti žaidimus", - kalbėjo Klaipėdos vaikų laisvalaikio centro direktorė Jolanta Budrienė.

ORIGINALUMAS. Vaikai besmegenius gamino iš įvairių gamtai nekenksmingų ir antrinių žaliavų.

Direktorei antrino ir centrui priklausančio klubo "Draugystė" renginių organizavimo mokytojas Egidijus Vaškelevičius. Jis džiaugėsi, kad praeiviai šypsojosi, praeidami pro šalį, fotografavo, o kiti stabtelėjo ir stebėjo šventę.

E. Vaškelevičius teigė, kad šio renginio tikslas, kad vaikai pasitelktų savo fantaziją, kūrybiškumą, kad patys gamintų besmegenius be tėvelių pagalbos.

"Norėjome šventę padaryti visai miesto bendruomenei, švietimo įstaigoms. Taip pat kad ir vaikai galėtų susipažinti, kartu padūkti. Dažniausiai Klaipėdoje žiemą sniego neturime arba jis ilgai neužsilaiko, tad ir kvietėme švietimo įstaigų vaikus savo rankutėmis pagaminti besmegenius ir taip papuošti miestą bei pradžiuginti miestelėnus", - kalbėjo E. Vaškelevičius.

Originalumui nėra ribų

Lopšelio darželio "Puriena" auklėtojos pasakojo, kad vaikai yra labai kūrybingi, savo idėją sugalvojo ir išplėtojo per porą dienų.

"Mes gaminome daug besmegeniukų. Sujungėme daug mažų kamuoliukų, išpiešėm akis, nosis, burnas. Tuos kamuoliukus patys gaminome ir jais puošėme savo eglutę, kuri stovėjo šventiniu laikotarpiu Atgimimo aikštėje. Pasibaigus šventėms, papuošimų neišmetėm, o sugalvojome juos panaudoti besmegeniams gaminti. Apie renginį sužinojome prieš dvi savaites, tad iškart ėmėmės gamybos darbų", - kalbėjo lopšelio-darželio "Puriena" "Obuoliukių" grupės auklėtojos Dangira Noreikienė ir Aleksandra Samčuk.

LINKSMYBĖS. Renginio metu netrūko šokių ir dainų.

Praeivių akį traukė ir originalusis Hermano Zudermano gimnazijos 1a ir 1b klasės moksleivių besmegenis, pagamintas iš antrinių žaliavų - dėžių.

"Kai gavome kvietimą sudalyvauti renginyje, iškart ėmėme galvoti, kaip gaminsime besmegenį. Su vaikais apsižvalgėme aplink ir sugalvojome panaudoti nereikalingas dėžes, kad mūsų besmegenis būtų didelis ir matytųsi visoje alėjoje. Darbelį gaminome visi kartu penktadienį, per dailės pamoką. Vaikams buvo labai smagus gaminimo procesas, visi supuolę ant stalo klijavo dėžes", - linksmai dalijosi įspūdžiais gimnazijos mokytoja Daina Racevičienė.

Šventę vainikavo padėkos raštų įteikimo ceremonija visoms dalyvavusioms švietimo įstaigoms.

Šventėje dalyvavo ir savo besmegenius demonstravo lopšelių-darželių "Aitvarėlis", "Alksniukas", "Pingvinukas", "Puriena", "Pušaitė", "Žiburėlis" vaikai, Litorinos mokyklos, Hermano Zudermano gimnazijos auklėtiniai, Regos ugdymo centro vaikai.

KŪRYBIŠKUMAS. Renginio organizatoriai džiaugiasi, kad vaikai išlaisvino savo fantaziją ir kūrybiškumą.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder