Būsimiems jūrininkams - ir apie laivybą, ir apie sveiką mitybą
Būsimiems jūrininkams - ir apie laivybą, ir apie sveiką mitybą

Vakar Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje prasidėjo karjeros savaitė, truksianti iki penktadienio. Įdomūs lektoriai skaitys paskaitas ne tik apie jūrą ir laivybą, bet ir apie tai, ką sako žmogaus veidas, jo rašysena. Laukia įdomūs susitikimai su Zen budizmo tradicijos vienuoliu, lektoriais, atvyksiančiais iš kitų miestų, ir studentais, jau atlikusiais praktiką ir galinčiais duoti patarimų.

Karjeros savaitės moto: "Tai, kas keičia požiūrį!" Šiemet ji išsiskiria tuo, kad paskaitas skaitys ne tik žinomi jūrų verslo profesionalai, bet ir lektoriai, kurių paskaitos skirtos asmenybei auginti. Prieš prasidedant įdomiosioms dienoms Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos direktorius profesorius Viktoras Senčila paaiškino, kad šis kruopščiai parinktų paskaitų ciklas reikalingas tam, kad būtų galima šiek tiek atitrūkti nuo kasdienės aplinkos. "Asmenybę išugdyti gali tik asmenybė", - priminė studentams profesorius.

Miestai "eis" į jūras

Vakar paskaitų ciklą pradėjo Klaipėdos universiteto profesorius, daktaras Darius Daunys, Jūros mokslų ir technologijų centro direktorius/vyriausiasis mokslo darbuotojas. Jo tema "Žmogus jūroje ir jūros gyventojai: kas jau įvyko, kas vyksta ir kas bus?"

Pasirodo, jau prieš 30 tūkst. metų žmonės plaukiojo laivais. Dar prieš 100 metų gylis buvo matuojamas 90 kg svarmenį nuleidžiant į vandenį, o ne garsu. Didžiausias gylis pasaulyje yra 11 km. Į jį buvo nusileidę tik 3 žmonės du kartus. Praėjo 30 tūkst. metų, o mes ištyrinėjome tik 10-15 proc. vandenynų dugno. Labai mažai turime žinių apie tai, kas yra po mumis. Pasak profesoriaus, neigiamas naujų technologijų pasekmes pastebime per vėlai - pavyzdžiui, žvejybos traleriai gerokai naikina vandenynų dugną.

Profesoriaus teigimu, Baltijos jūros ekosistemai pakenkta jau negrįžtamai. 1980 metais buvo pasiekta kritinė menkių išteklių riba. Sykų nebeturime nuo 2007 metų, nors šios žuvys saugomos Europos mastu. Pasirodo, kai žuvų buvo daug, ruoniai nelįsdavo į žvejų tinklus, o dabar jie patys jų negaudo, o tik seka paskui žvejus, kurie stato tinklus.

Baltijos jūroje žydi toksiniai mikrobai, vis daugiau atsiranda jūrinių dykumų. Dėl laivuose deginamo kuro į jūras patenka 30-40 proc. azoto. Tačiau nieko nedarome, nes ekonominė laivybos nauda yra didžiulė. Kita bėda - su balastiniais vandenimis patenka svetimkūniai, naikinantys vietines žuvis.

Nepaisant visko, veikla jūrose plečiama. Pasak D. Daunio, ateityje bus ir povandeniniai dangoraižiai. Tai aktualu Japonijai, kuri turi ribotą sausumos plotą. Taigi miestai "eis" į vandenynus. Siekiant spręsti maisto problemą, taip pat bus "einama" į jūras, nes jose dar liko vietos, o žemėje ji jau visa išnaudota.

Ir apie kritinį mąstymą

Vakar marketingo vadovė CV online (Vilnius) Rita Karavaitienė populiariai paaiškino studentams, ką reikia daryti, kad nereikėtų ieškoti darbo, sąmoningumo pardavėjas Giedrius Švetkauskas atskleidė tai, ką sako žmogaus veidas, CV rengimo labirintais vedžiojo Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos Karjeros ir viešųjų ryšių skyriaus vedėja Genutė Kalvaitienė.

Šiandien apie jūrų verslo sektoriaus galimybes ir iššūkius kalbės Lietuvos laivų savininkų asociacijos vykdomasis direktorius Gintautas Kutka. UAB "Greencarrier freight services LT" pardavimo vadovo Justo Ramanausko tema - "Greencarrier - yes, it's possible!"

Klaipėdos universiteto Socialinių mokslų fakulteto doc. dr. Algirdas Giedraitis skaitys paskaitą "Lyderystė: žinoma nežinoma, arba kokias paslaptis išduoda jūsų rašysena". UAB "Arijus" personalo ir administracijos skyriaus vadovės Juditos Drugeikienės tema - "Arijus - 25 metai sėkmės".

2-3 kurso studentai pristatys savo praktikos patirtį "Apie praktiką: mechanikai mechanikams ir elektromechanikams".

Rytoj Lietuvos jūrininkų sąjungos pirmininkas Petras Bekėža supažindins su jūrininkų darbo teisės aktualijomis pateikdamas konkrečių pavyzdžių.

Studentų laukia įdomi karo istoriko profesoriaus Valdo Rakučio paskaita "Lietuvos kaip jūrų valstybės idėja: vakar šiandien ir rytoj". Trečio kurso jūrų laivavedybos studentai pristatys jūrinio plaukiojimo praktikos patirtį ir pateiks patarimų laivavedžiams.

Be to, laukia labai įdomus susitikimas su Zen budizmo tradicijos vienuoliu, aktoriumi, režisieriumi, rašytoju Bo Haeng Sunim (Kęstučiu Marčiulynu).

Ketvirtadienį Emilijus Gricius iš LCC tarptautinio universiteto supažindins su kritinio mąstymo ypatumais.

24 FIT trenerio Andrejaus Gončarenko tema - "Sportas ir subalansuota mityba ne tik sportuojantiems (vaikinams)".

Tolimojo plaukiojimo kapitonas, rašytojas Sigitas Šileris bandys atsakyti į klausimą "Kapitonas - ar tai tik pareigos laive?"

Lietuvos saugios laivybos administracijos l. p. e. direktorius dr. Mindaugas Česnauskis supažindins su Tarptautine konvencija dėl laivų balastinių vandenų ir nuosėdų kontrolės bei valdymo.

Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos "Erasmus+" koordinatorė Indrė Pūžaitė pasakos apie "Erasmus+" galimybes siekiant karjeros, o asmeninė žinomų žmonių trenerė, mitybos specialistė, knygos "Ideali figūra" autorė Rūta Beišytė Aminova atsakys į klausimą, kaip svajonė tampa realybe.

Sidebar placeholder