Švietimų įstaigų vadovai piktinosi, kad šitoks įstatymas visų pirma prieštarauja Darbo kodeksui, kuris esą nedraudžia jiems papildomai dirbti.
Mokyklų vadovai sakė nesuprantantys, kokie motyvai vertė priimti tokį įsakymą. Nurodytas motyvas, esą mokyklos ir darželio vadovo, papildomai dirbančio mokytoju ar auklėtoju, darbo niekas nekontroliuoja, jiems tik kėlė juoką. Esą kaip tik direktoriaus vedamos pamokos stebimos tarsi per padidinamąjį stiklą.
"Juk patys mokiniai ir jų tėvai ir yra didžiausia kontrolė", - tikino mokyklų vadovai.
Nemaža dalis direktorių sakė nė nesiruošiantys paklusti šiam įsakymui - žadėjo pradėti nepaklusnumo akciją - ir toliau vesti pamokas.
"Visiškas nonsensas. Toks žaibiškas įsakymas, nukritęs iš dangaus, sujaukė visą ugdymo procesą. Rugsėjo 24 dieną išleidžia įsakymą, kad direktorius negali vesti pamokų, o iš kur reikia taip greitai rasti specialistą, kuris perims iš jos tas pamokas?" - piktinosi Gedminų pagrindinės mokyklos direktorius Aurelijus Liaudanskas.
Jam antrino Vytauto Didžiojo gimnazijos direktorius Stasys Ruiba. Jis sakė vedantis fizikos pamokas. Jei jam tektų atsisakyti šios veiklos, mokyklos vadovas sakė neįsivaizduojantis, kas jį galėtų pavaduoti.
"Tektų kreiptis į Darbo biržą, nes fizikos mokytojų Klaipėdoje labai trūksta", - tikino S. Ruiba.
Pasak jo, daugelis mokyklų direktorių papildomai turi nuo 1 iki 5 savaitinių pamokų.
Mokyklų vadovai jau surinko nepatenkintųjų šiuo įsakymu parašus ir ruošiasi kreiptis į miesto merą bei į Vyriausybės atstovę Kristiną Vintilaitę. Jei tai nepadės, esą bus kreiptasi ir į teismą.
Rašyti komentarą