Egzaminai

Egzaminai derlingi šimtukais

Ketvirtadienį Nacionalinis egzaminų centras paskelbė lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos, biologijos ir geografijos valstybinių brandos egzaminų rezultatus. Paaiškėjo, kad klaipėdiečiams daugeliu atvejų sekėsi geriau nei bendras šalies vidurkis.

Nors dar nėra paskelbti istorijos, fizikos, chemijos bei informacinių technologijų brandos egzaminų rezultatai, Klaipėdos savivaldybės administracijos Švietimo skyrius jau skaičiuoja, kad uostamiesčio abiturientai šiemet šimtukų surinks gerokai daugiau nei pernai. Jau dabar suskaičiuoti 132 bendrojo lavinimo mokyklas uostamiestyje baigusių abiturientų šimtukai. Pernai iš viso jų buvo 83.

Kol kas daugiausia - 93 - šimto balų įvertinimus klaipėdiečiai gavo anglų kalbos egzamine, taip pat šimtukų buvo derlinga matematika - 18. Tarp lietuvių kalbos ir literatūros egzamino rezultatų jų yra 10, vokiečių kalbos ir biologijos - po 4, rusų kalbos - 3.

Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Rūta Rimkuvienė pasidžiaugė, kad lietuvių kalbos ir literatūros egzamino rezultatai klaipėdiečiams buvo panašūs, kaip ir pernai. Jį išlaikė 92,3 proc. abiturientų. Šalies vidurkis - 89,79 proc.

Iš pasirenkamų pats populiariausias buvo anglų kalbos egzaminas. Jį šiemet laikė 980 klaipėdiečių ir visi egzaminą išlaikė. Bendras Lietuvos rezultatas skelbia, kad šalyje buvo 0,25 proc. neišlaikiusių.

Taip pat 100 proc. klaipėdiečiams pavyko išlaikyti ir vokiečių bei rusų kalbos egzaminus. Tiesa, vokiečių kalbos egzaminą uostamiestyje rinkosi vos 15, rusų - 55 abiturientai.

Matematikos egzaminas šiemet buvo itin populiarus. Jį Klaipėdoje rinkosi laikyti 631 abiturientas, deja, 38, arba 6 proc., iš jų egzamino neišlaikė. Visgi ir šio egzamino rezultatai uostamiestyje geresni nei bendras šalies vidurkis (neišlaikė beveik 10 proc. moksleivių).

Biologijos egzamino rezultatai taip pat labai nenuvylė. Iš 301 egzaminą laikiusio abituriento uostamiestyje jo neišlaikė 11 (3,7 proc.), šalyje - 4,2 proc.

Pasak R. Rimkuvienės, kasmet populiarėja geografijos egzaminas. Šiemet jį Klaipėdoje laikė 223 abiturientai ir visi išlaikė. Tiesa, aukščiausio balo negavo nė vienas.

Sidebar placeholder