Jaunimas kviečiamas savanoriauti ir mokyti vaikus pozityvaus bendravimo

Jaunimas kviečiamas savanoriauti ir mokyti vaikus pozityvaus bendravimo

"Suprasti ir priimti žmogų tokį, koks jis yra, pasitikėti juo, o kai reikia - emociškai palaikyti, pasakyti tinkamus žodžius - tai dalykai, kurie mūsų visuomenei iki šiol sekasi sunkiai, - sakė viešosios įstaigos "Būties jaukuma" programos "Esu šalia" koordinatorė socialinė darbuotoja Odeta Skirmantaitė. - Iš patirties matome, jog būtent dėl nesugebėjimo bendrauti dažniausiai ir kyla konfliktai mokyklose bei didžiosios bėdos šeimoje: barniai, smurtas, skyrybos."

O. Skirmantaitė kartu su savo kolegėmis psichologe Andromeda Kurbatoviene bei edukologe Indre Gaudiešiute "Būties jaukumoje" dar prieš dvejus metus inicijavo programą "Esu šalia", kuri savanorystės pagrindu veikia bendrojo lavinimo ir profesinėse mokyklose.

ATRANKA. Pasak socialinės darbuotojos Odetos Skirmantaitės, norintieji savanoriauti pirmiausiai turi atvykti į atrankos pokalbį Klaipėdoje, Žvejų g. 2-502, spalio 3 arba 9 d. 18 val. Redakcijos archyvo nuotr.

"Pradinė idėja kilo iš fakto, kad geriausiai jaunimas žinias ir įgūdžius perima iš savo bendraamžių. Todėl principas buvo toks: apmokyti savanoriai mokyklose segi ženkliukus, kurie byloja, kad jie yra pasirengę suteikti paramą. Tačiau įsitikinome, jog ši užduotis dar per sunki - vaikai nepasitiki, nedrįsta prieiti. Supratome, kad savanoriais turėtų dirbti kiek vyresni jaunuoliai, ir pakoregavome programą.

Todėl dabar kviečiame į mokymus jaunimą nuo 18 metų", - pasakojo O. Skirmantaitė.

Paklausta, ar visi norintieji savanoriauti bus priimti, socialinė darbuotoja sakė: "Pirmiausiai vyks atrankos pokalbis, nes mums svarbi motyvacija, asmens savybės. Pirmuosius susitikimus rengiame spalio 3 ir 9 d. 18 val. Klaipėdoje, Žvejų g. 2-502."

Apie savanorystės naudą

Minėti pozityvaus bendravimo mokymai yra nemokami kaip ir savanorių veikla: ji taip pat nėra materialiai atlyginama. Kodėl žmonės savanoriauja - dirba neatlygintiną darbą ir kokios asmenybės dažniausiai įsitraukia į tokią veiklą, pasiteiravome programos "Esu šalia" dar vienos iniciatorės edukologės Indrės Gaudiešiutės.

"Manau, kiekvienas papasakotų skirtingą istoriją, kas ir kaip jį atvedė į savanorystę. Vieni ateina norėdami įgyti praktikos, nes studijuoja panašų dalyką, kitus atveda noras save realizuoti kitokioje veikloje, nei studijuoja ar dirba, - sakė I. Gaudiešiutė. - Vis dėlto, manau, tikrai yra vienas bendras dalykas visiems - noras padėti, noras išmokti kai ko naujo, noras būti reikalingam.

Savanoriai - labai skirtingi žmonės. Pažįstu tokių, kurių artimieji net aikteli, kai sužino, kad žmogus savanoriauja. Manau, kad savanoriauti gali visi, nes visi turime gerumo tiek, kad galime juo dalintis.

Nauda, žinia, būna ne tik materialinė. Savanorystės nauda - tai nauji įgūdžiai, įdomus ir prasmingas laisvalaikis, galimybė padaryti kai ką gero ir malonaus kitam."

Patys ves seminarus

Ko būsimieji savanoriai gali tikėtis iš programos "Esu šalia" seminarų? Kuo šie mokymai išsiskirs iš kitų, pasiteravome socialinės darbuotojos O. Skirmantaitės.

"Pirmiausiai išsiskirs žinių pateikimo forma, bus daug praktikos ir mažai teorijos. Modeliuosime ir išgyvensime įvairias situacijas, jas nagrinėsime, naudosime vaizdo praktikumus ir pan. Mokymai truks 1,5 mėnesio, - sakė pokalbininkė. - Vėliau savanoriai dalinsis įgyta patirtimi bei žiniomis su paaugliais ir jaunimu, tai yra patys organizuos ir ves įvairius užsiėmimus, seminarus apie pozityvų bendravimą, savęs pažinimą. Žinoma, savanoriai ir patys toliau tobulės dalyvaudami įvairiuose mokymuose."

Skleidžia žinias rajonuose

O. Skirmantaitė su savo kolegėmis A. Karbatoviene bei I. Gaudiešiute lankosi Kretingos, Skuodo ir Klaipėdos rajonų ugdymo įstaigose ir skleidžia žinias apie pozityvią tėvystę. Rugsėjo pabaigoje jos aplankė Grūšlaukės pagrindinę mokyklą, Vydmantų darželį "Pasagėlė" ir Kretingos S. Daukanto mokyklą.

"Išklausėme jų lūkesčius, ko pageidautų per kitus susitikimus, diskutavome, kaip pozityviai bendrauti šeimoje, - pasakojo O. Skirmantaitė. - Šiame projekte, kurį pavadinome "Keliaujanti tėvystės mokykla", iš viso dalyvauja 15 partnerių ugdymo įstaigų ir kaimo bendruomenių iš Kretingos, Skuodo ir Klaipėdos rajonų."

Pasak socialinės darbuotojos, jauni žmonės, gyvenantys mažuose miesteliuose, kaimo vietovėse, turi mažiau galimybių išgirsti apie vaikų amžiaus tarpsnių psichologiją ir pozityvų auklėjimą, todėl čia taip pat bus apmokyti 10-12 jaunuolių, kad jie galėtų toliau skleisti žinias ir dalintis patirtimi.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder