Pasiklausyti mokslininkės pasakojimo apie konfesinį paveldą Klaipėdos krašte susirinko Kaliningrado srities lietuvių kalbos mokytojai, kultūros darbuotojai, lietuvių bendruomenė ir konsulato diplomatai.
Klaipėdos universiteto mokslininkai nuo 2006 metų vykdo ekspedicijas po Klaipėdos rajono, Pagėgių, Šilutės rajono ir kitų savivaldybių kapines, fiksuoja išlikusius paminklinius akmenis, kryžius ir užrašus ant jų, kurie, pasak S. Pocytės, yra "archyvas po atviru dangumi“, nes iš užrašų galima "išskaityti“ etninę Klaipėdos krašto gyventojų sudėtį, profesinę veiklą ir demografinę situaciją.
Šios nuotrupos – labai svarbios atkuriant sudėtingą Klaipėdos krašto istoriją, nesdauguma archyvų per Antrąjį pasaulinį karą buvo sunaikinti arba vėliau išgabenti į Lenkiją ir Vokietiją.
Šiame krašte dauguma gyventojų išpažino liuteronų tikėjimą, susiformavo lietuvininkų etnosas, kuris tapo daugiakultūrės Lietuvos valstybės dalimi.
Lietuvos generalinis konsulatas Kaliningrade su Klaipėdos universitetu jau nebe pirmą kartą rengia paskaitas Kaliningrade. Lygiai prieš metus visi besidomintys istorija galėjo susipažinti su Lietuvos konsulato Karaliaučiuje veikla 1922-1940 metais.
Rašyti komentarą