Klaipėdoje ženkliai daugėja mokinių

Klaipėdoje ženkliai daugėja mokinių

pžvelgdami pasiruošimą artėjantiems mokslo metams, Klaipėdos savivaldybės administracijos atstovai tikino, jog su pagrindiniu iššūkiu, kur sutalpinti gausėjančias moksleivių gretas, susidorota. Tačiau apgailestavo, kad nepavyko priimti visų norinčiųjų darželinukų.

"Šiemet nebus patenkinti 280 darželinukų tėvų prašymai. Beje, yra buvę ir tokių metų, kai netenkinome net 700 prašymų", - sakė Klaipėdos miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Laima Prižgintienė.

Daugiausia, net 100 norinčiųjų, nepatenka į darželius šiaurinėje miesto dalyje. Prastesnė situacija ir centrinėje miesto dalyje. Čia esantys darželiai nepriėmė 60 vaikų.

"Tačiau kai kuriuose darželiuose Žardės, Naujakiemio rajonuose yra ir laisvų vietų. Tiesa, galbūt ne visiems tėvams patogu ten vežti vaikus, tad jie mieliau lieka laukti eilėje", - minėjo L. Prižgintienė.

Miesto Savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas viliasi, kad eilių į darželius Klaipėdoje neliks, kai bus baigta darželio "Puriena" rekonstrukcija. Problemą, manoma, padės išspręsti ir Tauralaukio mokyklos-darželio rekonstrukcija.

"Pernai darželiuose įsteigėme 400 vietų, šiemet papildomai įrengėme dar 200 vietų, be to, daugėja ir privačių darželių. Atrodė, kad eilių jau turėtų nelikti, bet situacija keičiasi", - minėjo S. Budinas.

"Sakykim atvirai, juk turime priglausti ir rajono vaikus", - antrino vicemeras Artūras Šulcas.

Šiemet nemenku iššūkiu tapo užduotis sutalpinti visus būsimus pirmokus ir priešmokyklinukus, kurių šiemet bus gerokai daugiau nei pernai.

"Dabar priešmokyklinis ugdymas yra privalomas, tad šiemet turėsime 190 priešmokyklinukų daugiau. Visgi su šiuo iššūkiu susidorojome. Beje, 7 tėveliai dar nėra pasirinkę, kurią įstaigą lankys jų vaikas, tad kviečiame juos kreiptis į Švietimo skyrių", - sakė L. Prižgintienė.

Skaičiuojama, kad iš viso į Klaipėdos mokyklas šiais mokslo metais susirinks per 18,5 tūkst. mokinių, arba 400 daugiau nei pernai.

"Džiaugiamės, kad mokyklos pilnėja. Augimas prasidėjo jau pernai. Šiokia tokia duobė dar jaučiama gimnazijose", - minėjo Švietimo skyriaus vedėja.

Jos duomenimis, mokyklose trūksta dviejų technologijų mokytojų bei po vieną biologijos, matematikos, chemijos bei pradinių klasių mokytoją, taip pat - dviejų ikimokyklinio ugdymo auklėtojų.

"Iš viso dirbs apie 2 500 pedagogų. Iš jų pensinio amžiaus likę 122. Taigi mokytojų kolektyvai ženkliai jaunėja", - pažymėjo Savivaldybės atstovė.

Šiuos mokslo metus Klaipėdos švietimo ir ugdymo įstaigos pasitiks naujovėmis. Viena iš jų - nuo rugsėjo 5 d. startuosianti elektroninio bilieto sistema švietimo įstaigose. Planuojama, kad elektroniniu bilietu galės naudotis dešimties mokyklų moksleiviai.

"Šiemet startuoja ir antrokų mokymo plaukti programa. Šiek tiek strigome su konkursais, tad programa suskirstyta į du etapus. Nuo rugsėjo antrokai galės mokytis plaukti biudžetinėje įstaigoje "Gintaro" baseine, o dėl antrojo etapo vykdymo galės teikti pasiūlymus privačios organizacijos. Klaipėda pirmoji startuoja su tokiu projektu. Jis bus tęstinis", - pasakojo S. Budinas.

"Šalia ugdymo procesų svarbi ir kita, nerašyta programa - "Ateik į mokyklą nesušlapęs kojų". Stengiamasi, kad gatvės ir šaligatviai būtų sulopyti. Tiesa, patiems darželiams ir mokykloms sudėtinga patiems pasirūpinti įstaigų prieigomis, tad planuojama ieškoti kitais metais papildomo finansavimo", - žadėjo A. Šulcas.

Jis priminė, jog pagal Darnaus judumo programą mieste įrengta dešimtys naujų įvažų autobusams, kad vaikams būtų saugiau įlipti, be to, vis daugėja ir laukimo paviljonų, prie perėjų įrengiamas kryptinis apšvietimas.

"O prie mokyklų įrengti ir dviračių stovai, kad moksleiviai galėtų įstaigas pasiekti ir dviratėmis priemonėmis", - priminė vicemeras.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder