Klaipėdos darželiuose keičiasi mokesčiai

Klaipėdos darželiuose keičiasi mokesčiai

Nuo praėjusių metų balandžio po 35 litus darželių virėjų algoms mokantiems klaipėdiečiams vaikų ikimokyklinio ugdymo įstaigų lankymas ateityje kainuos pigiau. Klaipėdos miesto Taryba pritarė Švietimo skyriaus pasiūlymams palengvinti darbą darželiams ir suteikti galimybę tėvams mokėti mažesnius mokesčius už vaiko maitinimą ir ugdymą.


Politikai vietoje dabar skaičiuojamų mėnesinių mokesčių patvirtino dienos įkainius už vaiko maitinimą ir ugdymą ikimokyklinėje įstaigoje. Tai palies ir 35 litų mokestį, kuris taip pat bus skaičiuojamas tik pagal tai, kiek dienų vaikas lankė įstaigą.

"Tikslas - panaikinti abonentinį mokestį, keldavusį daug nesusipratimų tiek tėvams, tiek pačioms įstaigoms. Pagal iki šiol galiojusią tvarką, jei vaikas į įstaigą neatvykdavo daugiau kaip pusę mėnesio, tuomet 35 litų mokėti nereikėdavo, bet jei trumpiau - šis mokestis išlikdavo. Pasiūlėme atsisakyti visų tų išimčių ir 35 litus išskaidyti į darbo dienas.

Tai reiškia, kad tėvai mokės tiek, kiek vaikas lankys įstaigą. Tas pats bus ir su mokesčiu už maitinimą bei ugdymą. Iki šiol, jei vaikas neatvykdavo be pateisinamos priežasties, tiesiog dieną ar kelias praleisdavo namie su tėvais, mokėti tėvams reikėdavo. Įvedus vienos dienos maitinimo, ugdymo paslaugų kainas tėvai mokės tik už tas dienas, kurias vaikas įstaigą lankė. Ir nesvarbu, ar sirgo, ar šiaip buvo namie su šeima", - VE.lt aiškino L. Prižgintienė.

[BANERIS]Už visas dienas darželį lankiusį vaiką tėvams 35 litų mokestis sumažės 1,40 lito. Nauja kaina skaičiuojama taip: 35 Lt mėnesio kaina už patiekalų gamybą dalinama iš 21 dienos ir gauta 1,67 Lt suma apvalinama iki 1,60 Lt.

Anot vedėjos, naujas sprendimas atlaisvins tėvus ir darželius nuo biurokratijos, t. y. teks mažiau vargti su įvairiomis pažymomis ir popierėliais, kurių reikalauja dabartinė tvarka. Tiesa, pažymas dėl ligos bus būtina pristatyti.

L. Prižgintienė neatmeta ir galimų neigiamų sprendimo priėmimo pasekmių. Esą tėvai gali ieškoti būdų, kaip kuo ilgiau nevesti vaiko į darželį ir tokiu būdu sutaupyti. Tačiau tam Švietimo skyrius yra pasiruošęs - jei nauja mokesčių sistema nepasitvirtintų, ji būtų išanalizuota metų pabaigoje ir įkainiai galėtų būti pakeisti.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder