Klaipėdos universitetas jaučiasi nepagrįstai puolamas

Klaipėdos universitetas jaučiasi nepagrįstai puolamas

Šiandien stojantieji į universitetus ir kolegijas gavo kvietimus studijuoti.

Lietuvos aukštųjų mokyklos asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) pateiktoje ataskaitoje matyti, kad pirmasis etapas uostamiesčio aukštosioms mokykloms ir daliai kolegijų nebuvo itin sėkmingas. Didesnio pasisekimo sulaukė tik sostinėje ir kituose miestuose padalinius turinčios kolegijos.

Visgi situacija toli gražu net tokia dramatiška, kaip trečiadienį buvo paskelbta viešojoje erdvėje, kai "Klaipėdos universitetas" buvo linčiuojamas kaip viena iš daugiausiai programų netekusių aukštųjų mokyklų.

Skelbiama, kad kvietimų studijuoti Klaipėdos universitete išsiųsta 14 proc. mažiau nei pernai - į valstybės finansuojamas vietas išsiųsta 134 kvietimai (pernai buvo 138), į nefinansuojamas - 143 (buvo 183).

Pagal vakar paskelbtą statistiką matyti, kad Lietuvoje yra ir kur kas prasčiau atrodančių aukštųjų mokyklų. Pavyzdžiui, į Aleksandro Stulginskio universitetą stojo 34 proc., Kauno technologijų universitetą - 19 proc., Vilniaus Gedimino technikos universitetą - 16 proc. mažiau studentų.


GERI REZULTATAI. "Atsižvelgiant į demografinę situaciją ir aukštojo mokslo pertvarkos nuotaikas šalyje, nuolatinį Klaipėdos universiteto puolimą viešojoje erdvėje priėmimo rezultatai yra geri", - sako Klaipėdos universiteto studijų prorektorė Leta Dromantienė.

"Manau, kad yra labai neetiška komentuoti priėmimo rezultatus, kai jie dar nežinomi: neišsiųsti pakvietimai stojantiesiems, nepasirašytos sutartys su aukštosiomis mokyklomis. Kviečiamųjų studijuoti skaičiaus mažėjimas šiais metais būdingas beveik visoms Lietuvos aukštosioms mokykloms ir rezultatai toli gražu ne blogiausi Klaipėdos universitete. Tačiau, deja, akivaizdus tendencingas Klaipėdos universiteto vertinimas viešojoje erdvėje klaidina ir trikdo stojančiuosius", - tendencingą uostamiesčio Alma Mater žeminimą įžvelgia Klaipėdos universiteto studijų prorektorė Leta Dromantienė.

Ir kitos uostamiesčio aukštosios mokyklos kol kas skaičiuoja mažesnį derlių nei pernai. Pavyzdžiui Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla išsiuntė 23 proc. mažiau kvietimų studijuoti - į valstybės finansuojamas vietas 114 kvietimų(pernai - 181), į nefinansuojamas - 65 (pernai 50).

"Bet kuriuo atveju džiaugiamės, nes norinčiųjų studijuoti sulaukė visos mūsų programos. O priėmimas dar tęsis, tad ir skaičiai gali keistis", - optimistiškai buvo nusiteikusi minėtos aukštosios mokyklos Karjeros centro vedėja Genutė Kalvaitienė.

Įdomiai bendroje lentelėje atrodo LCC tarptautinio universiteto rezultatai. Fiksuojama, kad į finansuojamas vietas buvo išsiųsti vos 5 kvietimai, o į nefinansuojamas - tik vienas.

Tačiau LCC atstovai paaiškino, kad tai šiek tiek iškreipta statistika.

"Mes visus metus vykdome tiesioginį priėmimą, o bendrame priėmime studentai dalyvauja tik dėl valstybinės studijų stipendijos, tad tas skaičius nerodo, kiek iš viso pas mus yra įstojusiųjų", - paaiškino LCC tarptautinio universiteto priėmimo skyriaus atstovė.

Iš uostamiestyje veikiančių kolegijų gerais rezultatais kol kas gali pasidžiaugti Vilniuje bei kituose miestuose padalinius turinčios Lietuvos verslo kolegija (išsiųsta 42 proc. daugiau kvietimų studijuoti nei pernai) bei Socialinių mokslų kolegija (52 proc. daugiau nei pernai).

Kiek kitokia Klaipėdos valstybinės kolegijos situacija - išsiųsta 12 proc. mažiau kvietimų.

Nuo rugpjūčio 1 d. vyks antrasis pagrindinio priėmimo etapas.

Sidebar placeholder