Lengvatos - ne visiems neįgaliems darželinukams

Lengvatos - ne visiems neįgaliems darželinukams

Nuo birželio įsigaliojo Klaipėdos miesto tarybos patvirtinta nauja lengvatų už vaikų, kuriems nustatyti specialieji ugdymosi poreikiai, išlaikymą ikimokyklinio ugdymo įstaigose tvarka.

Iki šiol vaikui turint neįgalumo pažymėjimą arba nustačius jam specialiuosius ugdymo poreikius, tėvams už vaiko išlaikymą darželiuose buvo taikoma 50 proc. mokestinė lengvata.

Nuo birželio 1 dienos, pagal miesto Tarybos patvirtintą sprendimą, tokia lengvata priklausys tik tiems tėvams, kurių vaikams nustatyti dideli arba labai dideli specialieji ugdymosi poreikiai.

Klaipėdos "Versmės" specialiosios mokyklos-darželio direktorės Vidos Martinkienės teigimu, jų įtaigoje lengvatų neteko kelios šeimos, tačiau 6 šeimoms nuo šiol už vaiko išlaikymą teks mokėti mažiau.

"Keliems vaikams, nors ir neturintiems neįgalumo, buvo nustatyti dideli arba labai dideli specialieji ugdymosi poreikiai, todėl tėvai už darželį mokės su 50 proc. lengvata. Naujos tvarkos esmė yra ta, kad nuo šiol pats neįgalumo pažymėjimas nebeturi didelės įtakos mokesčiui už vaiko išlaikymą darželyje", - sakė V. Martinkienė.

Specialiųjų poreikių lygį nustato įstaigos komisija pagal Švietimo ir mokslo ministerijos patvirtintus parametrus.

Sidebar placeholder