Anot vedėjos, organizuojant mokymą nuotoliniu būdu teko spręsti tris svarbiausius klausimus: aprūpinti technika mokinius ir pedagogus, parengti pamokas ir užtikrinti grįžtamąjį ryšį.
Mokyklos pasirengė
"Klaipėdoje iš viso yra 19 tūkstančių mokinių, kurie mokysis nuotoliniu būdu. Iš jų 315 neturėjo tam reikalingų priemonių: kompiuterio, planšetės ar mobiliojo telefono, 83 mokiniai nurodė, kad neturi namuose interneto. Šie vaikai turėtų kreiptis į mokyklas, kurios aprūpins mokymui skirta technika ir nešiojamaisiais modemais interneto ryšiui užtikrinti. Esame labai dėkingi verslo atstovams, kurie padeda spręsti šį klausimą. Dar 35 tūkst. kompiuterių, kurie bus skirti socialiai remtinoms Lietuvos šeimoms, auginančioms moksleivius, perka ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerija", - sakė L. Prižgintienė. Organizuoti mokymo procesą nuotoliniu būdu, anot vedėjos, patikėta pačioms ugdymo įstaigoms.
"Daugelis mokyklų keičia tvarkaraščius. Pamokos vyks realiuoju laiku, bus trumpesnės, po 30 minučių. Tarp pamokų bus 10 minučių pertraukos", - sakė Švietimo skyriaus vedėja.
Mokyklos naudos įvairias interneto platformas konferenciniams pokalbiams, konsultacijoms ir kitiems mokymosi procesams užtikrinti.
"Vyksta pedagogų konsultacijos, mokymai, kaip dirbti nu
otoliniu būdu. Mokyklos tam pasiruošė", - užtikrino L. Prižgintienė.
Švietimo skyriaus vedėja sakė, kad kol kas ministerijos specialistai tik diskutuoja dėl dešimtokų žinių patikrinimo ir abiturientų egzaminų, svarstoma juos atšaukti, tačiau sprendimai dar nepriimti.
"Klaipėdos savivaldybėje priimant į kai kurias ugdymo įstaigas "Ąžuolyno", Vytauto Didžiojo gimnazijose organizuojamas motyvacijos įvertinimo patikrinimas šieme
t nebus vykdomas, mokiniai bus priimami pagal pirmojo semestro rezultatus, o norintieji mokytis Vydūno gimnazijoje savo gebėjimus turės įrodyti nuotoliniu būdu
: galbūt pateikdami savo talentus įrodančius vaizdo įrašus, atsiųsdami piešinius ir panašiai", - dėstė L. Prižgintienė.
Maistą dalins
Tūkstantis vaikų uostamiestyje mokyklose ne tik mokosi, bet ir gauna nemokamą maitinimą.
Pasak L. Prižgintienės, nemokami sauso maisto daviniai penkioms dienoms mokyklose bus išdalinami pirmadieniais, laikantis saugos instrukcijų.
"Su tomis šeimomis, kurių vaikams priklauso nemokamas maitinimas, bus susisiekta. Didelių ir labai didelių poreikių turintiems mokiniams, lankantiems "Litorinos", "Medeinės" specialiąsias mokyklas, Martyno Mažvydo progimnaziją ir Baltijos gimnaziją, maistas bus vežamas į namus. Jūrų kadetų mokyklos ir sporto klasių mokiniams nemokamas maitinimas šiuo metu yra nutrauktas", - dėstė L. Prižgintienė.
Atlyginimus gaus
Savivaldybės administracijos Planavimo ir analizės skyriaus vedėja Jolanta Ceplienė informavo, kad kol kas nėra informacijos iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos apie atlyginimų pedagogams pokyčius, tad jų darbas bus apmokamas įprastai. Iš Savivaldybės biudžeto, anot vedėjos, bus mokama ikimokyklinio ugdymo įstaigų darbuotojams.
Tėvai šiuo metu nuo mokesčio už vaikų darželius yra atleidžiami, nes jų lėšos skiriamos maistui gaminti, o tai šiuo metu nevykdoma.
Pasak L. Prižgintienės, savo ikimokyklinio ugdymo įstaigas turi teisę lankyti medikų, policijos ir kitų tarnybų darbuotojų vaikai.
"Tokių vaikų Klaipėdoje yra 400, tačiau tik 2 lanko darželius. Ugdymo procesas jiems yra organizuotas, tik maistą jie atsineša iš namų", - sakė Švietimo skyriaus vedėja.
Spaudos konferencijoje buvo pažymėta, kad ugdymo įstaigų vadovai turėtų naudoti lėšas labai atsakingai, nes Savivaldybė dėl koronaviruso įtakos ekonomikai nesurinks planuotų pajamų.
"Turime suprasti, kad nebus taip, kad pandemijos metu kažkas toliau gyvens komfortiškai. Savivaldybės biudžetas nėra bedugnis", - pažymėjo vicemeras Arvydas Cesiulis.
Anot vicemero, diskusija kyla dėl 100 Eur dydžio kompensacijų už vieno vaiko ugdymą privatiems darželiams. Sprendimas, anot A. Cesiulio, turėtų būti priimtas balandžio 9 d. planuojamame Tarybos posėdyje, kurį ketinama organizuoti nuotoliniu būdu.
Rašyti komentarą