Pagrindinės mokyklos taps progimnazijomis

Pagrindinės mokyklos taps progimnazijomis

Klaipėdoje daugės progimnazijų. Nuo ateinančių mokslo metų tokį statusą žadama suteikti Vitės, "Vyturio" ir "Saulėtekio" pagrindinėms mokykloms.

Šie ir dar daugiau įvairių bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos korekcijų vakar buvo pristatyta Klaipėdos miesto tarybos Finansų ir ekonomikos komitete.

Kai kuriems politikams daugiausia klausimų kilo dėl "Saulėtekio" mokyklos ateities. "Vakarų eksprese" jau rašėme, kad minėtos mokyklos bendruomenė skundžiasi, esą Savivaldybė Klaipėdos licėjui atiduoda geresnes jų mokyklos patalpas. Net kreiptasi į įvairias institucijas, kad būtų išsiaiškinta, ar nepažeidžiami įstatymai.

"Leiskite priminti, kad "Saulėtekio" mokykla 2013-2014 mokslo metais pati atsisakė dalies patalpų. Ir dabar šioje mokykloje situacija tokia, kad vienai klasei tenka keturi kabinetai. Patalpos išnaudojamos neracionaliai. Pavyzdžiui, logopedas sėdi 50 kv. metrų ploto kabinete", - pasakojo Savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Laima Prižgintienė.

"Natūralu, kad mes negalime laikyti tuščių patalpų. Racionalia mokykla galėtume vadinti tokią, kurioje mokytųsi 650 vaikų, o "Saulėtekio" mokykloje tėra 200. Beje, nereikėtų užmerkti akių į faktą, kad nemaža jų dalis - iš rajono", - antrino vicemerė Judita Simonavičiūtė.

Visgi siūloma nesilaikyti pirminio plano nuo ateinančių mokslo metų iškeldinti "Saulėtekio" mokyklą. Bent kol kas ji liks savo patalpose. L. Prižgintienė žadėjo, kad mokyklai bus leista formuoti net dvi pirmąsias klases.

"Bet pasakius "A", reikėtų pasakyti ir "B". Galutinis planas yra toks, kad Klaipėdos licėjus visas persikels į "Saulėtekio" mokyklos patalpas", - žodžių į vatą nevyniojo vicemeras Artūras Šulcas.

L. Prižgintienė patvirtino, kad "Saulėtekio" mokykla ir toliau bus akylai stebima, tad kol kas jos likimas nėra aiškus.

Beje, šiandien planuojamas išvažiuojamasis posėdis į šią mokyklą.

"Vakarų eksprese" jau rašėme, kad keliose Klaipėdos miesto nevalstybinėse mokyklose siūloma sudaryti galimybę vykdyti tarptautinio bakalaureato programas anglų kalba ir Hermano Zudermano gimnazijoje - vokiečių kalba.

Tokiam žingsniui pasiryžusių mokyklų bendruomenes turėtų džiuginti žinia, jog Klaipėdos savivaldybė neatmeta galimybės ieškoti lėšų tarptautinio bakalaureato programoms įdiegti ir vykdyti. Tiesa, pabrėžiama, kad šios programos gali būti įsigyjamos ne tik už Savivaldybės biudžeto, bet ir suinteresuotų verslo organizacijų lėšas.

"Bet mes nenorėtume, kad lietuviai pradėtų leisti savo vaikus į tarptautinio bakalaureato klases, kaip nutiko Tauragėje. Nežinau, gal aš ir senamadiška, bet laikomės tos nuostatos, kad mes vaikus ruošiame ne užsienio universitetams", - pabrėžė L. Prižgintienė.

Taip pat siūloma vieneriems metams atidėti sporto klasių komplektavimą. Motyvuojama, kad tuomet bus aiškesnė sportininkų rengimo ir finansavimo sistema šalyje ir mieste. Mat nuo šio sausio pasikeitus sporto finansavimo sistemai, lieka neaiškus olimpinės pamainos sportininkų rengimas ir finansavimas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder