Rašinio temos abiturientus net prajuokino

Rašinio temos abiturientus net prajuokino

Lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino temos daliai uostamiesčio abiturientų netgi sukėlė šypseną - esą tokių lengvų temų jie tikrai nesitikėjo. Tačiau, pasibaigus egzaminui, džiūgavo tikrai ne visi.

Šiandien abiturientai laikė lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą. Tai - vienintelis privalomas egzaminas. Jo metu reikėjo atlikti vienintelę užduotį - parašyti rašinį. Buvo pateiktos dvi samprotavimo rašinio ir dvi literatūrinio rašinio užduotys.

Artėjant egzamino pabaigai iš Vytauto Didžiojo gimnazijos išėjęs ne vienas nusiminęs abiturientas net nesileido į kalbas. Tačiau tie, kurie sutiko kalbėtis, tikino, kad egzaminas buvęs kur kas lengvesnis, nei jie tikėjosi.

Klaipėdoje lietuvių kalbos ir literatūros Valstybinį brandos egzaminą turėjo laikyti 1357 abiturientai, tačiau dėl įvairių priežasčių 10 jų į egzaminą neatvyko. Mokyklinį egzaminą rinkosi 1239 abiturientai.

"Viskas vyko sklandžiai. Nors karšta, tačiau jokių incidentų neužfiksuota. Negirdėjome, kad būtų bandymų nusirašyti ar įsinešti mobilųjį telefoną", - pasidžiaugė Klaipėdos savivaldybės Ugdymo kokybės ir kaitos poskyrio vedėja Virginija Kazakauskienė.

Šiemet, nepriklausomai nuo mokymosi kalbos, pirmą kartą vyko visiems abiturientams vienodi egzaminai. Ankstesniais metais egzaminas skirdavosi lietuvių ir tautinių mažumų mokyklų abiturientams. Vis dėlto nelietuviškų mokyklų abiturientams buvo šiokių tokių nuolaidų: jie galėjo padaryti daugiau kalbos klaidų ir rašyti trumpesnį rašinį.

Jokūbas

Tikrai galvojau, kad egzaminas bus kur kas baisesnis, nei buvo iš tikrųjų. Kai ruošiesi egzaminui - žinai, kad tavo likimas praktiškai priklauso nuo tų kelių egzaminų, kuriuos tu išlaikysi. Kai įdedi daug pastangų, tavimi pasitiki tėvai, mokytojai ir daugybė aplinkinių žmonių - tuomet nesinori viso to sugriauti. Taigi nemenka atsakomybė užgriūna ant pečių, bet galų gale su tuo jauduliu pavyksta susitvarkyti ir tuomet viskas vyksta sklandžiai. Galvojau, kad temos bus kur kas sunkesnės, bet šiemet jos tikrai buvo įveikiamos. Mokykloje panašių tikrai esame rašę. Aš pasirinkau "Ar atlaidumas - silpno žmogaus bruožas", manau, kad man pavyko įrodyti, kad tai kaip tik stipraus žmogaus bruožas. Dabar laukiu birželio 10 dieną vyksiančio istorijos egzamino. Laiko tarpas tikrai pakankamas. Kaip tik norisi, kad egzaminai kuo greičiau praeitų, nes realiai viską išmokome per 12 metų, tad per paskutines dienas nieko jau nebeišmoksi.

Andė

Sunkiausia laukiant egzamino yra tai, kad visiškai neįsivaizduoji kokių temų tikėtis, visa kita - pakeliama. Kai mokykloje rašai rašinius, paprastai žinai, kad rašysi tokia tema, kokius autorius pastaruoju metu skaitei. O atėjus į egzaminą žinai, kad gali pateikti autorius iš visų 12 metų. Ta nežinia labai vargina ir, kaip aš sakau - "varto skrandį". Kai pamačiau temas - pradėjau juoktis. Iš džiaugsmo, nes buvau įsitikinusi, kad bus kur kas sunkesnės temos. Pasirinkau "Kodėl pasauliui reikia maištininkų", jaučiau, kad esu šiai temai pakankamai pasiruošusi. Šiek tiek bijojau, kad neužteks laiko, bet galų gale parašiau 300 žodžių daugiau, nei privaloma.

Justas

Sunkiausia buvo pradžia, kol pavyko susiplanuoti darbą. Maždaug pusę valandos ruošiausi, o paskui likusį laiką rašiau. Ar ilgai ruošiausi egzaminui? Dvylika metų.


Modestas

Sunkiausia buvo sugalvoti teiginius, pastraipas ir prisiminti kūrinius, juos panaudoti, suformuluoti savo mintis. Manau, kad temos nebuvo sudėtingos. Aš pasirinkau temą "Ar atlaidumas - silpno žmogaus bruožas". Gerai, kad reikėjo rašyti tik rašinį.

Lukas

Kai pamačiau temas - nudžiugau, nes panašiomis temomis esu rašęs. Tačiau pateikti autoriai šiek tiek šokiravo, nes jie nebuvo man artimi širdžiai. Galiu pasakyti tik tiek, jog tai, kas vyksta mokykloje ir tai, kas nėra susiję su tavo egzamino būsimu rezultatu - visa tai yra šaunu. Bet, kai ateini į egzaminą, nori nenori - jaudulys padaro savo. Galbūt iš pradžių adrenalinas ir padeda susikaupti, bet vis tiek esi kitoje aplinkoje, o tai šiek tiek varžo. Tad dabar sunku vertinti kokių rezultatų pavyko pasiekti tokiomis neįprastomis sąlygomis.

Indrė

Temos nešokiravo, tačiau jos buvo kiek klaidinančios. Autoriai - nuspėjami. Kadangi mokėmės 12 metų, o ne tik paskutinę naktį - tikrai nebuvo labai sunku, tikiuosi išlaikiau. Pasirinkau pirmąją temą "Kodėl pasauliui reikia maištininkų". Tai, kad šiemet paliktas tik rašinys gerai tik tiems, kurie yra kūrybingi. Tie, kurie labiau "tiksliukai" - nebuvo patenkinti, kad reikia rašyti rašinį. Kadangi man kūryba patinka, tai rašinys manęs neišgąsdino.

Skaistė

Temos nebuvo labai sunkios, bet aš pasigedau temos apie tėvynę. Šią temą mums mokytoja labiausiai akcentavo, bet jos nebuvo. Iš literatūrinių temų buvo daug iš viso negirdėtų autorių, tad išsirinkau tokią, kurią galėjau parašyti - "Kodėl pasauliui reikia maištininkų". Pati egzamino aplinka normali, viskas vyko sklandžiai, vandens gerti davė, tiesa - buvo momentų, kai vykdytojos tarpusavyje šnabždėjosi, bet paskui susiprato ir liovėsi. Manau, kad viskas buvo puikiai.

Solveiga

Aš taip pat pasigedau tėvynės temos, nes ji paprastai būna aktualiausia. Kadangi būna pateikti 7 autoriai, paprastai didžioji dalis jų tinka šiai temai. Bet kadangi šios lengviausios temos nebuvo, pasirinkau "Ar atlaidumas - silpno žmogaus bruožas". Manau, kad man pavyko įrodyti, jog atlaidumas kaip tik yra stipraus žmogaus bruožas. Rašinį rašiau 3 valandas, tikiuosi pavyks surinkti daugiau nei 70-80 proc.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder