Sveikatos takeliu link jūros

Sveikatos takeliu link jūros

Mokslo metų pradžią lopšelio-darželio "Obelėlė" vyresniųjų grupių vaikai pažymėjo išvyka į pajūrį.

Baigiantis pirmai rugsėjo savaitei vaikų tėveliai buvo informuoti el. laiškais ir skelbimais, kad vaikams organizuojama sveikatingumo diena "Sveikatos takeliu". Todėl buvo paprašyta "Pelėdžiukų" ir "Aitvarėlių" grupių vaikus iš ryto iki 8 val. atvesti ne į darželį, o į traukinių stotį. Buvo paaiškinta, kad traukiniu vyksime į Girulius, tada pėstute keliausime prie jūros, pajūryje pusryčiausime iš darželio atsivežtomis bandelėmis su sultimis. Vėliau žaisime, sportuosime.

Penktadienio rytas visus pasveikino skaisčia saulute ir giedra. Tai visiems sukūrė pakilią nuotaiką. Galbūt kai kuriems tėveliams tai sutrikdė kasdienę dienotvarkę, kai tądien teko atvažiuoti į geležinkelio stotį, tačiau vaikams tai buvo išskirtinė diena. Juk jie važiuos traukiniu. Dauguma pirmą kartą. Jau pati geležinkelio stotis, įsigyti bilietai, keleivių laukimo salė buvo kai kas visiškai nauja.

Pajudėjus traukiniui pro langus praplaukė vaikams pažįstami namai, pėsčiųjų tiltas, per kurį jie eina į darželį. Kelionė neužtruko. Saulėtas rytas, gaivus miško oras, paukščių čiulbėjimas ir vaikų klegesys - tokia bendra nuotaika lydėjo visus iki jūros. O jūra, tokia pažįstama visiems klaipėdiečiams, nedidelėmis bangelėmis sveikino vaikus. Pusryčiai prie jūros buvo ypatingi. Ta pati bandelė ir sultys po netrumpos kelionės buvo daug skanesnė.

Vyresniųjų grupių pedagogės auklėtojos metodininkės Nijolė Kutniauskienė, Giedrė Jonaitienė ir Audronė Babarskienė kūrybingai organizavo įvairius žaidimus. Buvo tobulinama vaikų sveikatos saugojimo kompetencija, ugdomi sveikos gyvensenos įgūdžiai, gebėjimai jausti ir valdyti savo kūną, keičiant judėjimo kryptį, tempą, jėgą, išlaikyti pusiausvyrą.

Direktorės pavaduotoja ugdymui Stasė Iljina nuolat skatina įstaigos pedagogus ieškoti įdomesnių ugdymo formų, siekia, kad veiklos būtų įvairesnės, todėl keičiamos edukacinės erdvės, kurios padeda sėkmingai plėtoti vaikų kompetencijas. Aptardama su pedagogais ir vaikus lydinčiais asmenimis sveikatingumo dienos tikslus, įstaigos direktorė Asta Vainiutė pabrėžė, kaip svarbu, jog vaikai augtų sveikesni, stipresni, jaustų ryšį su gamta, tyrinėtų, eksperimentuotų ir išmoktų priimti sveikatą stiprinančius sprendimus, mokytųsi sportuodami ir žaisdami sugyventi su bendraamžiais, o pedagogės geriau pažintų vaikus.

Janina ŽEMAIČIŪNIENĖ, Klaipėdos lopšelio-darželio "Obelėlė" meninio ugdymo mokytoja ekspertė

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder