Universiteto reakcija į COVID-19 – šimtai tūkstančių eurų studentams paremti

Universiteto reakcija į COVID-19 – šimtai tūkstančių eurų studentams paremti

Solidarumas su savo studentais ir jų šeimomis, kai ieškoma būdų studijas padaryti prieinamas visiems gabiems studentams be išimties, – tokios filosofijos jau daugelį metų laikosi Klaipėdoje įsikūręs ir studentų iš daugiau nei 50-ties pasaulio valstybių turintis LCC tarptautinis universitetas. Kasmet per pusę milijono eurų įvairioms paramos iniciatyvoms ir stipendijoms skirianti aukštoji mokykla COVID-19 krizės akivaizdoje šio fondo ne tik nesumažino, bet ir ženkliai padidino.

Studentams jau išdalinta daugiau nei 600 tūkstančių eurų paramos, 100 tūkstančių eurų skirta naujoms stipendijoms ir įmokų atidėjimo programoms, taip pat visi studentai be išimties už artėjančius akademinius metus mokės 10 proc. mažesnes studijų įmokas. Tokiu būdu bendra finansinė parama studentams išaugo beveik iki milijono eurų.

Šiaurės Amerikoje įprastą išsilavinimo, studijų organizavimo ir vadybos modelį sėkmingai Lietuvoje pritaikęs LCC tarptautinis universitetas, kuris netrukus švęs veiklos trisdešimtmetį, iš tenykščių universitetų perėmė ir studijų finansavimo bei finansinės paramos tradicijas. Akademinio pažangumo stipendijos skiriamos akademiškai stipriems studentams tuo tarpu kai finansinės reikmės pagalba skiriama individualiai, atsižvelgiant tiek į studentų pažangumą, tiek į finansinę situaciją šeimoje.

„Tokiu būdu universiteto durys plačiai atsiveria visiems, kurie atitinka mūsų aukštus stojimo kriterijus, nepriklausomai nuo jų šeimų finansinių pajėgumų, - pasakoja LCC tarptautinio universiteto rektorė dr. Marlene Wall. – Universitetas nuolat skirdavo, skiria ir skirs daug lėšų gabiems ir finansiškai jautriems studentams remti, nes tikime, kad lėšų stoka niekada neturėtų tapti kliūtimi siekti savo svajonių ir užsibrėžtų tikslų.“

Tam, kad galėtų kasmet skirti mažiausiai po 500 tūkstančių eurų finansinei paramai, LCC yra įkūręs specialų fondą, prie kurio svariai prisideda ir universiteto rėmėjai visame pasaulyje. Asmenines stipendijas skiria ne tik pavieniai mecenatai, absolventai bei tarptautinės sudėties LCC Direktorių Tarybos nariai, bet ir įvairios organizacijos iš viso pasaulio. Tai suteikia galimybę finansiškai jautriems studentams kompensuoti nuo 10 iki 100 proc. visos studijų kainos.

Šiemet, vos prasidėjus viruso COVID-19 sukeltai globaliai krizei, tapo aišku, kad šios aplinkybės gali padidinti finansinį studentų ir jų šeimų jautrumą. Be to, galimybės išvažiuoti vasaros atostogų metu dirbti į užsienį pagal universiteto kuruojamą „Work & Travel“ programą ir taip užsidirbti pinigų studijoms apmokėti iškart neteko per šimtą tai daryti planavusių universiteto studentų.

„Todėl buvo nuspręsta operatyviai imtis priemonių. Vien metinis finansinės paramos fondas buvo iškart padidintas 100 tūkst. eurų. Nedelsiant pristatytos ir naujos iniciatyvos, kurios turi padėti į keblią finansinę situaciją patekusiems arba ekonominius pandemijos padarinius dar tik pajausiantiems studentams ir jų šeimoms.

Papildomai buvo pasiūlyta 10 proc. nuolaida studijų įmokoms už 2020-21 akademinius metus visiems universiteto studentams – tiek sugrįžtantiems, tiek naujokams. Vien šios iniciatyvos vertė siekia per 200 tūkst. eurų“, - apie naujoves pasakoja dr. Marlene Wall.

Be to, kelis kartus buvo padidintas ir nenumatytoms aplinkybėms skirtas fondas, kurio lėšomis jau daugelį metų galėjo naudotis į keblią finansinę padėtį netikėtai patekę studentai – pavyzdžiui, darbo staiga netekus vienam iš jų šeimos maitintojų. Taip pat įsteigtas ir 100 tūkst. eurų įmokų atidėjimo fondas. Šiam fondui pinigų skyrė LCC Direktorių tarybos pirmininkas, verslininkas iš JAV Johnas McQuaigas, iniciatyvą dedikavęs ir fondą pavadinęs savo tėvo Douglaso J. McQuaigo vardu.

„Šiuo pasauliui ir Lietuvai nelengvu laikotarpiu privalome ne tik užtikrinti sklandų universiteto darbą, bet ir pasirūpinti, kad visi studentai turėtų galimybę rudenį grįžti studijuoti, o naujų studentų ne tik nesumažėtų, bet ir padaugėtų – juk priimtų studentų mūsų universitete nuosekliai daugėjo jau kelerius metus iš eilės. Turime būti tikri, kad padarėme viską, ką galėjome, kad apsaugotume savo studentus ir jų šeimas nuo COVID-19 sukeltų pasekmių“, - teigia universiteto rektorė dr. Marlene Wall.

Be unikalių finansinės paramos programų, LCC tarptautinis universitetas jau daugelį metų siūlo net keliolika rūšių stipendijų, tarp jų ir visokeriopą pažangių studentų skatinimą, taip pat ir stipendijas čia studijuojantiems nuosavos universiteto krepšinio komandos „Moose“ („Briedžiai“) žaidėjams.

Geriausiai LCC tarptautinio universiteto studijų finansavimo sistemos efektyvumą atskleidžia konkretūs šiomis priemonėmis pasinaudojusių studentų pavyzdžiai. Vienas tokių – iš Ukrainos į Klaipėdą studijuoti tarptautinį verslą atvykusios studentės pasakojimas, kuriuo ji dalijasi su stoti į LCC dar tik besiruošiančiu jaunimu.

Vos įstojusi į šį universitetą, Yuliia Rusianovska iškart gavo specialų Jaunojo mokslininko iš Ukrainos apdovanojimą, kuris garantavo jai net 90 proc. studijų įmokos kompensavimą. Be šio apdovanojimo, mergina dar gavo ir Rektoriaus lyderystės stipendiją, o tai ukrainietei užtikrino galimybę ateinančius trejus metus universitete studijuoti visiškai nemokamai.

„Šie dosnūs grantai man leido koncentruotis į studijas ir judėti savo svajonių link, ir visiškai nejausti nerimo bei spaudimo dėl to, kaip su šeima sugebėsime susimokėti už studijas. Ši universiteto parama mane motyvavo tapti aktyvesne LCC bendruomenės dalimi, pačiai prisidėti prie visuomeninių iniciatyvų, padėti dar glaudžiau burti tarptautinę universiteto bendruomenę ir kitaip prisidėti prie šio unikalaus universiteto kasdienio gyvenimo ir augimo“, - pasakoja studentė iš Ukrainos Y. Rusianovska, gavusi net dvi LCC tarptautinio universiteto įsteigtas stipendijas. Kątik bakalauro studijas baigusi mergina jau yra priimta magistro studijoms Fordham universitete Niujorke.

 

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder